fot. Airwolfhound/CC BY-SA 2.0/Flickr

Dzisiaj operacja ewakuacji Polaków z Izraela została opóźniona na bliżej nieokreślony czas. Powodem jest awaria jednego z wojskowych samolotów C-130 Hercules.

C-130 Hercules miał awarię. Utknął na lotnisku w Grecji w Chanii. Na Krecie znajdują się technicy z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Wojsko nie wskazało dokładnie, na czym polega usterka. Samolot jednak został uziemiony.

Według ustaleń RMF FM, usterka może zostać naprawiona na miejscu. Naprawa już trwa.

Ile dokładnie będzie to trwało? Tego nie wiadomo dokładnie, jednak – według ustaleń RMF FM – powinno zejść się maksymalnie kilka godzin. Jeszcze dziś C-130 Hercules powinien wrócić do operacji ewakuowania naszych rodaków przebywających w Izraelu.

Dziś natomiast na lotnisku w Tel Awiwie wylądowały dwa samoloty CASA. Mogą one jednak pomieścić znacznie mniej pasażerów, niż Hercules.

Aktualnie z Izraela ewakuowano już 1,1 tys. Polaków. Obecnie na ewakuację czeka kolejnych 500 osób.

Uratowani z Ziemi Świętej Polacy mówią, że Tel Awiw zmienił się z dnia na dzień.

– Stoją transportery, widać na ulicach czołgi, wojsko, mijaliśmy z 40 czołgów na lawetach, sprzęt jedzie w stronę lotniska – powiedzieli Polacy, których ewakuowano.

Na stronie rządu znajduje się informacja o numerze telefonu „w sytuacjach nagłych, wymagających pilnej interwencji konsula”. Dzwonić można na nr +972 547 444 106.

Ponadto MSZ uruchomiło specjalną infolinię dla Polaków w Izraelu. Jej numer to +48 22 523 88 80. Działa również adres mailowy telaviv.wk.dyzurny@msz.gov.pl.

dj

rmf24.pl / tymzyjesz.pl

fot. Airwolfhound/CC BY-SA 2.0/Flickr

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *