fot. YT/naTemat (kolaż TZ)

W wyniku głosowania Donald Tusk został wybrany premierem z ramienia Sejmu. Poparła go ponad połowa wszystkich parlamentarzystów.

Choć głosowanie miało odbyć się około godz. 20.00, posłowie głosowali już przed godz. 19.00 nad wotum zaufania dla kandydata Sejmu na premiera Donalda Tuska. Lider KO je uzyskał.

„Za” głosowało 248 posłów. „Przeciw” było 201, nikt nie wstrzymał się od głosu. Wartość bezwzględna wynosiła 225 w głosowaniu.

Po zakończeniu głosowania posłowie skandowali „Donald Tusk”. Podchodzili, by mu pogratulować. Następnie nowy premier wszedł na mównicę.

– To jest naprawdę wspaniały dzień, nie tylko dla mnie, ale dla tych wszystkich, którzy przez te długie lata głęboko wierzyli, że jeszcze będzie lepiej, że przegonimy mrok, że przegonimy zło. To się stało dzięki wam, to wyście zrobili – powiedział premier Donald Tusk.

Potem na mównicę – bez żadnego trybu – samodzielnie wszedł sobie… Jarosław Kaczyński! Oczywiście, musiał zaatakować premiera Tuska i powiedzieć coś o Niemcach.

– Ja nie wiem, kim byli pana dziadkowie, ale wiem jedno, pan jest niemieckim agentem, po prostu niemieckim agentem – palnął Kaczyński, szef przegranego ugrupowania.

– Dziwne są tego rodzaju obelgi rzucane w takim momencie i w takim dniu, panie pośle Kaczyński – skomentował Marszałek Szymon Hołownia.

To była reakcja na wcześniejsze słowa Donalda Tuska. Odniósł się do obelg o niemieckość.

– Dziś słyszałem: „Do Berlina”, „Für Deutschland”. Każdego dnia słyszałem te słowa z telewizji. Każdego dnia słyszałem tę płytę, nagraną wiele lat temu przez Jacka Kurskiego. Kiedy nagrał tę płytę, twój brat Lech Kaczyński powiedział do mnie publicznie, że takiego łajdaka jak Jacek Kurski, po tym, co zrobił, świat nie widział – mówił premier Donald Tusk.

Media przypominają, że – wbrew obrzydliwej pisowskiej propagandzie – dziadkowie Donalda Tuska byli Polakami, którzy żyli w Wolnym Mieście Gdańsk. Dziadek Tuska był aresztowany przez Gestapo i osadzony w obozie koncentracyjnym Stutthoff. W 1944 roku został siłą wcielony do Wehrmachtu, jak wielu innych Polaków z tamtego regionu.

dj

polsatnews.pl / tvn24.pl

fot. YT/naTemat (kolaż TZ)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *