Donald TuskDonald Tusk Fot. YouTube

Przewodniczący Koalicji Obywatelskiej pobił dotychczasowy rekord zdobytych głosów w wyborach, który ustanowiła europosłanka PiS i była premier – Beata Szydło.

Do tej pory rekordzistką, jeśli chodzi o ilość zdobytych głosów, była Beata Szydło. Premier, która wprowadziła program 500+, w wyborach do Europarlamentu zdobyła blisko 525 tys. głosów polskich obywateli. Wydawało się, że takiego wyniku nie uda się przebić. Zrobił to Tusk.

O ile Tusk pobił rekord Szydło?

Donald Tusk zdobył 538 634 głosy. Oznacza to, że jest to rekord tych wyborów, jego kariery i historii wyborów parlamentarnych.

Trudno powiedzieć, czy ten rekord będzie się dało jeszcze pobić. Choć z wyborów na wybory mamy wyższa frekwencję, więc kto wie, kto wie…

Nadchodzi „dziwny” rząd

Wszystko wskazuje na to, że nowy rząd stworzy Koalicja Obywatelska z Trzecią Drogą i Lewicą. Będzie to wyjątkowo egzotyczna koalicja rządząca.

Pisaliśmy o tym szerzej:

SJ

TymŻyjesz

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *