Mariusz Kamiński Fot. YouTube

Barbara Kamińska, żona Mariusza Kamińskiego, twierdzi, że jej mąż marznie w nieogrzewanej celi. Prezydencki minister Marcin Mastalerek uważa z kolei, że życiu polityka PiS-u zagraża niebezpieczeństwo. Służba Więzienna odniosła się do tych rewelacji.

– Cele miały oczekiwać na Mariusza i Macieja, a okazało się, że nie były ogrzewane, bo rura była zepsuta od kilku dni i mój mąż siedział w kurtce i ubraniach w celi i było mu zimno. Ja nie wiem, czy te parametry życiowe na pewno są mierzone w sposób odpowiedni – twierdzi Barbara Kamińska.

Jeszcze dalej w wywiadzie dla Radia Zet posunął się szef Gabinetu Prezydenta RP. Marcin Mastalerek uważa, że życiu Mariusza Kamińskiego zagraża niebezpieczeństwo.

Do rewelacji odniosła się Służba Więzienna, która odpowiedziała na zapytanie portalu o2.pl w tej sprawie.

„Uprzejmie informujemy, że w celach w Areszcie Śledczym w Radomiu zapewnia się odpowiednie warunki higieny, dostateczny dopływ powietrza i odpowiednią do pory roku temperaturę oraz oświetlenie, według norm określonych dla pomieszczeń mieszkalnych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie” – czytamy.

Kamiński w ramach protestu rozpoczął strajk głodowy. Z tego względu jest przetrzymywany w celi szpitalnej.

– Kondycja Mariusza Kamińskiego po kilku dniach głodówki jest bardzo niedobra, to być może zagraża w najbliższej przyszłości jego życiu — mówił jeszcze w niedzielę w programie „7. Dzień Tygodnia” europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Od niedzieli sytuacja zdrowotna Kamińskiego miała się poprawić. — Dyrektor poinformował mnie, że Mariusz Kamiński jest na oddziale szpitalnym i ma podawane środki i że po podawaniu środków ten stan zdrowia się poprawił — przekazał Marek Suski na antenie TV Republika.

SJ

Radio Zet, o2.pl,

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *