Sławomir Mentzen, Ryszard Petru, kadr z 8 mili Źródło: YouTube

Polityk, który popełniał tyle gaf, że stał się memem, ponownie starł się z politykiem, który sądzi, że życie to TikTok. Sławomir Mentzen zaprosił w Poznaniu na scenę Ryszarda Petru, a następnie go ZMASAKROWAŁ (tzn. tak zapewne stwierdziliby 11-letni fani Mentzena z TikToka).

Kilka miesięcy temu współprzewodniczący Konfederacji i lider Nowej Nadziei (dawniej partia KORWiN) odbył debatę z politycznie martwym do tej pory Ryszardem Petru.

Debata przyniosła dwa skutki, których nikt by się jeszcze jakiś czas temu nie spodziewał. Po pierwsze, jak do tej pory sądzono, że Mentzen jest nie do zagięcia, jeśli chodzi o kwestie ekonomii, tak teraz wydaje się, że był to tylko image, który polityk stworzył sobie na TikToku. Po drugie – jeszcze do niedawna nikt by sądził, że powrót Petru do polityki jest możliwy, a jednak ta debata pozwoliła mu wyjść z politycznego niebytu i nawet dostać miejsce na listach Trzeciej Drogi.

Petru kontra Mentzen

Po debacie Petru postanowił dalej atakować Mentzena. Przyczyna jest prosta – tylko wówczas o nim mówiono.

W pewnym momencie stało się to aż śmieszne, a szczyt polityk Trzeciej Drogi osiągnął, gdy pojechał za współprzewodniczącym Konfederacji 300km(!), by spróbować dostać się na scenę na wiecu w Poznaniu, gdzie Mentzen akurat występował.

Szef Nowej Nadziei mógł to: a) zignorować, wiedząc, że najwyraźniej lepiej wychodzi mu zgrywanie nieomylnego ekonomisty-śmieszka na TikToku niż debatowanie z żywymi ludźmi; b) przygotować się, wiedząc, że trwa kampania wyborcza i często będzie pytany o program własnego ugrupowania.

Konfederata nie zrobił żadnej z tych rzeczy. Zamiast tego zaprosił Petru na scenę, a gdy dostał kilka pytań, na które nie potrafił odpowiedzieć (np. o likwidację ZUS-u), zagotował się i zdenerwowany nakrzyczał na swojego konkurenta, cytując kwestię z komedii „Chłopaki nie płaczą”.

Co ciekawe, Konfederacja z początku musiała być dumna z reakcji swojego współprzewodniczącego, bo nawet udostępniła nagranie z całą sytuacją.

Tak naprawdę nie wiadomo, kto zachował się głupiej. Petru, który zamiast prowadzić kampanię w swoim okręgu wyborczym, jeździ setki kilometrów za człowiekiem, na punkcie którego ma obsesję jak jakaś groupie, czy Mentzen, który chyba zachłysnął się internetową sławą i teraz sukcesywnie niszczy swój wizerunek eksperta.

Cóż, czy dojdzie do trzeciego starcia tych panów? Może tym razem powalczą na rymy w formule freestyle rap?

SJ

Fot. YouTube/Kadr z filmu 8 Mila

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *