Pixabay

W Chinach jest coraz więcej przypadków zapalenia płuc. Choroba atakuje głównie dzieci. Czy to oznacza początek nowej pandemii?

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia na temat wzrostu zachorowań na choroby układu oddechowego i zapalenia płuc u dzieci. Wystąpiła nawet do władz państwowych o poinformowaniu społeczeństwa o skali problemu.

Wspomniana komisja już 13 listopada poinformowała, że w Państwie Środka dochodzi do wielu przypadków zachorowań. Mając na uwadze doświadczenia związane z koronawirusem, chińscy eksperci chcą podjąć sprawne działania prewencyjne.

Wszystko to ma na celu zapobieżenie eskalacji zachorowań na terytorium całego kraju. Mając na uwadze mobilność społeczeństwa, można mieć pewność, że prędzej czy później z chorymi zetknie się także ktoś z innego państwa.

Chińskie władze uznają jednak, że wzrost zachorowań ma związek ze zniesieniem restrykcji dotyczących covid-19, a ponadto z sezonem infekcji grypowych. Nie bez znaczenia ma też być syncytialny wirus oddechowy (RSV).

Niewykluczone, że tak jest, ponieważ jesień to sezon infekcji. Gęstość zaludnienia w Chinach sprzyja nasileniu zachorowań.

Sytuacji w Chinach przygląda się WHO. Światowa Organizacja Zdrowia odnotowała bowiem wzrost zachorowań już w październiku.

WHO zaleca mieszkańcom Chin zachowywanie dystansu społecznego oraz przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Brzmi znajomo, prawda?

Tymczasem w Polsce rośnie liczba chorych na covid. Niewykluczone, że powróci część obostrzeń, m.in. obowiązek noszenia maseczek w szpitalach.

Czy choroba panująca w Chinach może być zagrożeniem dla nas? W tej chwili trudno powiedzieć, należy jednak monitorować sytuację.

PS

onet.pl / tymzyjesz.pl

Foto ilustracyjne: Pixabay

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *