Znak zapytaniaZnak zapytania Fot. Pixabay

Ponoć nie ma ludzi niezastąpionych. Otóż okazuje się, że są. Takim człowiekiem jest europoseł PSL-u Krzysztof Hetman. Nie dlatego, że jest jakiś świetny, tylko dlatego, że chyba naprawdę nie da się go zastąpić.

O co chodzi? Ano o to, że Krzysztof Hetman z Trzeciej Drogi (PSL) wywalczył mandat poselski. Problem w tym, że Hetman jest europosłem.

Niby nic wielkiego, bo to nie pierwszy taki przypadek. Hetman wchodzi do Sejmu, a zamiast niego do Parlamentu Europejskiego wchodzi kolejna osoba na liście.

Tak? No nie w tym przypadku, bo kolejna na liście jest Joanna Mucha z Trzeciej Drogi (Polska 2050), która… także zdobyła mandat poselski.

No dobra, Mucha leci do Sejmu, a do Brukseli wędruje kolejne osoba za nią, czyli Riad Haidar (wówczas SLD). Haidar jednak nie zastąpi Hetmana i Muchy. Dlaczego? Bo nie żyje. Umarł kilka miesięcy temu.

Ok, została jedna szansa. Musi się udać. Jeśli nie Hetman, Mucha i Haidar, to na pewno w ławach europselskich może zasiąść polityk z następnego miejsca!

O kim mowa? O Włodzimierzu Karpińskim z Platformy Obywatelskiej, który pewnie ucieszyłby się z miejsca w Europarlamencie i wynikającego z niego immunitetu, bo obecnie… przebywa w areszcie śledczym.

Tak więc trudno powiedzieć, co będzie z tym okręgiem lubelskim. To niespotykana sytuacja, której nikt nie mógł się spodziewać.

SJ

TymŻyjesz

Fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *