Jest to symbol monoteizmu, oznacza jednego boga. Gest ten jednak został przywłaszczony przez tzw. Państwo Islamskie i dżihad. (...) Niektórzy przy granicy mogą pozować do zdjęć z tym symbolem, aby wyglądać groźniej. Gest ma straszyć niewiernych - tłumaczy w "Fakcie" Wojciech Szewko.Zamaskowani migranci na granicy z Białorusią wykonują tajemniczy gest Fot. TikTok

Niektórzy z migrantów koczujących na granicy z Białorusią, przede wszystkim mężczyźni, wykonują gest palca uniesionego w górę. Ekspert ds. islamu, Wojciech Szewko, w rozmowie z „Faktem” wyjaśnił, co ten znak oznacza.

Na granicy polsko-białoruskiej koczują setki migrantów ze Wschodu, którzy chcą się dostać do Unii Europejskiej.

Na granicę zwozi ich reżim białoruskiego dyktatora Alaksandra Łukaszenki, który chce w ten sposób zdestabilizować sytuację w Polsce i przysłużyć się Rosji.

Duża część migrantów sądzi, że ma zapewnioną pracę m.in. w Niemczech, ale Polska z niewiadomych przyczyn nie chce ich wpuścić.

Pośród nich są ukryte także jednostki niebezpieczne, co pokazała śmierć polskiego żołnierza ugodzonego nożem na granicy.

Istnieje także duże prawdopodobieństwo, że pośród migrantów znajdują się szpiedzy, terroryści m.in. z Państwa Islamskiego, a także wynajęci przez Kreml najemnicy.

Niektórzy z mężczyzn, których łapie kamera, wykonują gest uniesionego ku górze palca. Ten sam gest wykonują często także bojówkarze Państwa Islamskiego lub muzułmańscy zawodnicy MMA.

Wojciech Szewko w rozmowie z gazetą „Fakt” wyjaśnia, co ten gest oznacza.

– Jest to symbol monoteizmu, oznacza jednego boga. Gest ten jednak został przywłaszczony przez tzw. Państwo Islamskie i dżihad. (…) Niektórzy przy granicy mogą pozować do zdjęć z tym symbolem, aby wyglądać groźniej. Gest ma straszyć niewiernych – tłumaczy w „Fakcie” Wojciech Szewko.

SJ

„Fakt”

Fot. TikTok

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *