Duda, Kamiński, Wąsik Mem

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali ponownie ułaskawieni przez prezydenta Andrzeja Dudę. Teraz powstaje pytanie, co dalej będzie się z nimi działo w tej kadencji Sejmu.

Osoby skazane nie mogą być posłami i senatorami. Gdy Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali prawomocnie skazani wyrokiem sądu, marszałek Szymon Hołownia wygasił ich mandaty poselskie.

Prezydent twierdził, że jego poprzednie ułaskawienie wciąż było w mocy, więc wygaszenie mandatów było bezprawne.

Jednocześnie Andrzej Duda ułaskawił polityków ponownie, co by oznaczało, że jednak sąd miał prawo ich skazać (gdyby nie byli skazani, to przecież prezydent nie miałby z czego ich ułaskawiać).

Skoro więc byli skazani, to i wygaszenie mandatów powinno być prawomocne i będą mogli startować do Sejmu dopiero przed przyszłą kadencją. A jednak prezydent tytułuje ich posłami, a oni sami chcą wrócić do pracy parlamentarzystów. Istne szaleństwo.

Polacy nie chcą Kamińskiego i Wąsika w Sejmie

Pracownia United Surveys dla Wirtualnej Polski pytała polskich obywateli, czy Kamiński i Wąsik powinni wrócić do ław poselskich.

Aż 57,2 proc. ankietowanych było przeciwnych powrotowi obu polityków do Sejmu. Odpowiedzi „zdecydowanie nie” udzieliło 43,6 proc. uczestników badania, a „raczej nie” – 13,6 proc.

Przywrócić do pracy posła Kamińskiego i Wąsika chciałoby natomiast zobaczyć 34,1 proc. badanych, przy czym 25,4 proc. uważa, że politycy PiS powinni „zdecydowanie” wrócić do ław poselskich, a 8,7 proc. – że „raczej” powinni wrócić.

8,7 proc. polskich obywateli nie ma żadnego zdania w tej sprawie.

Co z innymi skazanymi?

W sprawie prezydenckiego ułaskawienia pojawia się też kolejne ciekawe pytanie, które zadał były poseł z Gdyni – Artur Dziambor.

Mianowicie polityk zastanawia się, co z innymi osadzonymi, którzy zostali skazani za to samo, co Kamiński i Wąsik.

Skoro prezydent stwierdził, że politycy PiS powinni zostać w tej sprawie ułaskawieni, to czy nie powinien tak samo postąpić w przypadku wszystkich pozostałych?

„No dobra, pytanie mam: Co z pozostałymi dwoma skazanymi za to samo kolegami panów Wąsika i Kamińskiego? Będą dalej siedzieć? Bo to by chyba było bardzo niesprawiedliwe, gdyby się okazało, że nie o rozmiar popełnionego przestępstwa chodzi, tylko o to kto z kim się kumpluje, nie?” – pyta prezes partii Wolnościowcy w swoich mediach społecznościowych.

SJ

Wirtualna Polska, X

Fot. X, YouTube (MEM, Andrzej Duda przytulający Mariusza Kamińskiego)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *