Nastolatkowie znęcają się nad chłopcemFot. X

W Chorzowie na Śląsku doszło do niezwykle przykrej i szokującej sytuacji. Grupa nastolatków znęcała się nad młodszymi dziećmi – w tym nad chłopcem z autyzmem, któremu zniszczyli rower.

W sieci dostępne są nagrania, na których nastolatkowie z Chorzowa (w sumie pięcioro nastolatków) znęcają się nad dziećmi w wieku 9 i 10 lat. 9-letni chłopiec, według informacji podawanych przez media, jest w spektrum autyzmu. Nastolatkowie zniszczyli mu rower.

Na „najpopularniejszym” nagraniu widać, jak kilkunastoletnia dziewczyna trzyma od tyłu niższego o głowę chłopca, podduszając go.

– Na kolana, to cię puszczę – powtarza. Chłopiec protestuje. – To cię nie puszczę – odpowiada dziewczyna. – Będę tak stała, dopóki na kolana nie pójdziesz – grozi.

Na innym filmiku widać sytuację z innego dnia. Nastolatkowie na nagraniu zmuszają dwóch chłopców, by „wyrzekli” się swoich ulubionych klubów piłkarskich.

– Wyrzekaj się – mówią do chłopca siedzącego na ziemi. – Przypominam że jesteście takiej wysokości, że jak oni ci wyj***e z kopa to lecisz na podłogę – pada groźba.

– Zastawcie mnie – prosi chłopiec.

Na innych filmikach widać, jak chłopiec, który ma być w spektrum autyzmu, jest bity, a nastolatkowie niszczą jego rower.

Policja odnalazła sprawców

– Grupa pięciu nastolatków w wieku 13 i 14 lat gnębiła dwóch młodszych kolegów w wieku dziewięciu i 10 lat – mówi Karol Kolaczek, rzecznik policji w Chorzowie.

– To świeża sprawa, z zeszłego tygodnia. Działo się to w dwa dni – przekazuje Kolaczek.

Sprawą, jak podaje TVN24, zajmie się teraz sąd rodzinny.

SJ

TVN24

Fot. print screen z X

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *