fot. YT/Polskie Radio Kielce

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) weszło do siedziby Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS). Zabezpieczane są m.in. komputery RARS. Od 2021 roku agencją kieruje Michał Kuczmierowski, który jest związany z PiS.

O sprawie poinformowała jako pierwsza „Interia”. W piątek funkcjonariusze CBA przeprowadzili czynności procesowe w siedzibie RARS pod nadzorem prokuratora.

– Z uwagi na dobro toczącego się postępowania, na tym etapie czynności nie udzielamy szczegółowych informacji w tej sprawie – powiedział rzecznik CBA Robert Sosik.

Wcześniej o kontroli CBA powiedział poseł KO Michał Szczerba. Polityk przekazał, że CBA przebywa w RARS od rana. Funkcjonariusze m.in. zabezpieczyli komputery agencji.

– Próba uwiarygodnienia służb na ostatniej prostej? Sprzątanie dowodów? Mam nadzieję, że nie znikną. A płytki nie popękają jak w śledztwie Pegasusa. Ekipa premiera Mateusza Morawieckiego od początku pandemii czuła się tam ostentacyjnie bezkarnie – ocenił poseł KO Michał Szczerba.

Po kilku godzinach RARS opublikowała komunikat w tej sprawie.

– Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych informuje, iż w piątek 8 grudnia, do siedziby Agencji przybyli pracownicy CBA, zwracając się z prośbą o dostęp do określonych miejsc i dokumentów oraz spotkanie z kierownictwem RARS. Zgodnie z przepisami, pracownicy RARS wskazali stosowne dokumenty oraz pomieszczenia, umożliwiając funkcjonariuszom wykonywanie ich obowiązków służbowych. RARS współpracuje ze służbami w ramach ich postępowania – napisano w komunikacie.

– Praca Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych odbywa się w normalnym trybie. Współpraca z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym nie ma wpływu na działania realizowane obecnie przez RARS tj. zabezpieczanie państwa i obywateli na wypadek kryzysów czy działania pomocowe dla Ukrainy. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych prowadzi transparentne działania zmierzające do ustalenia faktów i podobnie jak na co dzień, współpracuje z innymi instytucjami państwa – zaznaczono.

RARS powołano w lutym 2021 roku na podstawie ustawy o rezerwach strategicznych. RARS m.in. obsługuje punkty szczepień na Covid-19, działalność tymczasowych szpitali w trakcie tzw. pandemii oraz wymianę sprzętu diagnostycznego. Od początku istnienia na jej czele stoi Michał Kuczmierowski.

To były współpracownik Mateusza Morawieckiego związany z PiS. W tym roku kandydował z ramienia tej partii do Sejmu. Jest też byłym członkiem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

dj

polsatnews.pl

fot. YT/Polskie Radio Kielce

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *