Agent Tomek Fot. WikiMedia, Jarosław Kruk / CC BY-SA 3.0

Tomasz Kaczmarek, który znany jest pod pseudonimem Agent Tomek, wyjawia, że pieniądze z „funduszu operacyjnego” CBA w latach 2006-2009 wydawane były na naprawdę szemrane rzeczy.

Agent Tomek to były wywiadowca policyjny i agent CBA. Kaczmarek jest jednym z bohaterów afery gruntowej, z powodu której Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali skazani.

Jako działający pod przykrywką agent doprowadził do zatrzymania ówczesnej posłanki Platformy Obywatelskiej – Beaty Sawickiej. Ogromne kontrowersje budziły metody, które wykorzystywał Kaczmarek.

Podając się za przedsiębiorcę budowlanego i przedstawiając jako Tomasz Piotrowski, miał uwodzić i manipulować za pomocą czułych SMS-ów, upominków (w tym bukietu róż z perłami), pocałunków czy wspólnych kolacji ówczesną posłanką.

Ostatecznie Sawicka została skazana na karę łączną 3 lat pozbawienia wolności, ale w 2013 roku wyrok został zaskarżony z powodu użycia nielegalnych technik, które doprowadziły do jej skazania.

Te same metody, tj. uwodzenie, agent Tomek miał wykorzystywać w sprawie aktorki Weroniki Marczuk.

Agent Tomek o działaniach CBA w latach 2006-2009

Agent Tomek, w programie „Superwizjer” TVN mówił o tym, na jakie rzeczy CBA wydawało pieniądze w latach 2006-2009.

– Pamiętam taką sytuację, była to kwestia afery hazardowej. Na polecenie Kamińskiego i Wąsika, pojechałem z dwoma dyrektorami zarządu operacyjno-śledczego, którzy także są skazani w aferze gruntowej, do Wiednia. Cel był pozorny. Mieliśmy odnaleźć fabrykę produkującą maszyny do gier losowych. To był tylko pretekst do tego, aby ci panowie zostali wynagrodzeni za swoje wierne działania poprzez spędzenie dwóch dni w domu publicznym. Pobyt w Wiedniu płacony był z pieniędzy polskich podatników. Dostałem polecenie służbowe – powiedział były agent w TVN-ie.

Choć słowa Kaczmarka nie zostały jeszcze potwierdzone, to już pojawiły się zapowiedzi komisji śledczej ws. tzw. afery wiedeńskiej.

SJ

TVN, TymŻyjesz

Fot. WikiMedia, Jarosław Kruk / CC BY-SA 3.0

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *