Władimir Putin.Władimir Putin. / foto: Wikimedia, Kremlin.ru, CC BY 4.0

Były oficer ochrony prezydenta Rosji, który uciekł z kraju, stwierdził, że Władimir Putin „patologicznie boi się o swoje życie” i spędził ostatnie kilka lat żyjąc w „kokonie informacyjnym”. Ujawnił też informacje na temat zdrowia Putina, o którym spekuluje cały świat.

Gleb Karakułow w specjalnej służbie bezpieczeństwa prezydenta Rosji pracował od 2009 roku. Zajmował się zabezpieczeniem linii komunikacyjnych, gdy Putin podróżował w kraju i za granicą.

Karakułow uciekł z kraju podczas podróży do sąsiedniego Kazachstanu i obecnie przebywa w tajnym miejscu poza granicami swego kraju. Mężczyzna jest poszukiwany w Rosji i prawdopodobnie będzie atrakcją dla zachodnich służb wywiadowczych.

Tajemnice Putina

W wywiadzie dla „Dossier Center”, powiedział, że Putin „stracił kontakt ze światem”, przez to że w ciągu ostatnich kilka lat żył w „kokonie informacyjnym”.

Karakułow opisuje, że kiedykolwiek prezydent Rosji podróżuje, to ma zapewnione dostęp do wielu kanałów komunikacyjnych, w tym bezpiecznych linii telefonicznych i łączy wideo. Jak zdradził, Putin nie korzysta z telefonów komórkowych czy Internetu.

Przez wszystkie lata, w których dla niego pracowałem, ani razu nie widziałem go z telefonem komórkowym. W podróży z premierem zwykle jest jeszcze jedna osoba odpowiedzialna za internet, cyfrowe biuro, komputer i dostęp do Internetu. Przy Putinie nie jest to konieczne – powiedział.

Jak Karakułow uzasadnia swoją ucieczkę z Rosji? Twierdzi, iż nie mógłby „pozostać w służbie prezydenta”. – Postrzegam go jako zbrodniarza wojennego. Mimo że nie brałem bezpośredniego udziału w wojnie, nie mogłem dłużej wykonywać jego zbrodniczych rozkazów i pozostać w służbie – podkreślił.

Zdrowie Putina

Według Karakułowa ostatnie badanie lekarskie Putina miało miejsce w kwietniu ubiegłego roku i choć cały świat spekuluje o zdrowiu prezydenta Rosji, to nic nie wskazuje na to, by miał on jakieś szczególne problemy zdrowotne.

Jeżeli ma jakieś problemy zdrowotne, to tylko te związane z jego wiekiem. Jest w lepszy stanie zdrowia niż wielu innych w jego wieku – powiedział.

Karakułow opisuje też jak COVID-19 całkowicie odizolował Putina od świata zewnętrznego. Do dziś Putin ma stawiać twarde wymagania ludziom, którzy wokół niego pracują.

Przed każdym wydarzeniem musimy przejść przez dwa tygodnie ścisłej kwarantanny. Jest grupa pracowników, którzy są sprawdzani i wszyscy przeszli dwutygodniową kwarantannę. Dopiero wtedy mogą pracować w tym samym pomieszczeniu co Putin – zdradził.

πr

dr.dk

foto: Wikimedia, Kremlin.ru, CC BY 4.0

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *