Jacek ĆwiękaJacek Ćwięka Fot. FB

Jacek Ćwięka, czyli były działacz Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna (jednej z partii wchodzących w skład Konfederacji) miał zostać zatrzymany przez policję. Wcześniej w mediach społecznościowych polityka pojawiły się niepokojące wpisy.

13 grudnia na tablicy portalu X (dawniej Twitter) Jakuba Ćwięki pojawiły się niepokojący wpis dotyczący ponownego zapalenia świec chanukowych w Sejmie.

Były działacz partii Brauna pisał m.in., że Sejm najlepiej „odżydowić” Cyklonem B (substancją używaną w komorach gazowych podczas holokaustu).

Ćwięka miał także napisać, że w Sejmie wybuchnie bomba, co część mediów uznała za groźbę zamachu.

Sam zainteresowany twierdził, że nie jest autorem tych wpisów i zgłosił sprawę na policję. Teraz jednak media podają, że sam Ćwięka znalazł się w rękach policji.

Salon24 podaje, że polityk już wcześniej miał pisać, że należy „odżydowić polski Sejm, polski Senat i Pałac Prezydencki” i apelował o „usunięcie Żydów i Chanuki”.

Również Salon24 ujawnił, że Ćwięka obecnie znajduje się w areszcie i pozostaje do dyspozycji Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów.

W sobotę byłemu politykowi z Konfederacji Korony Polskiej mają zostać postawione zarzuty. Potwierdza to prok. Szymon Banna, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

– Nieoficjalnie, w kilku źródłach, ustaliliśmy, że dowody nie pozostawiają wątpliwości, że wspomniany wpis został zamieszczony z jego telefonu komórkowego – informuje Banna.

https://twitter.com/RafalzKrakowa/status/1735042873999999248?s=20

SJ

Salon24

Fot. FB

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *