Sławomir Mentzen przemawia na Wielkiej Konwencji Programowej Konfederacji. 24.06.2023r.Sławomir Mentzen przemawia na Wielkiej Konwencji Programowej Konfederacji. 24.06.2023r. / foto: screen YouTube: Sławomir Mentzen

Grzegorz Braun jest człowiekiem wielkiej kultury. Gdyby Grzegorz Braun chciał zostać ministrem kultury w rządzie Konfederacji to nie miałbym nic przeciwko – powiedział w wywiadzie dla „Super Expressu” prezes Nowej Nadziei Sławomir Mentzen.

W ostatnim czasie na językach wszystkich zainteresowanych polityką jest Konfederacja. Kolejne sondaże wskazują, że stworzenie rządu bez tej formacji może być niemożliwe.

Liderzy Konfederacji co prawda odżegnują się od rządzenia zarówno z Prawem i Sprawiedliwością, jak i z Koalicją Obywatelską, ale w mediach i tak pojawia się masa spekulacji dotyczących tego, jak może wyglądać rząd po jesiennych wyborach parlamentarnych.

Opowiadając na pytanie o możliwe rządy PiS-u z Konfederacją, Sławomir Mentzen stwierdził, że ma „nadzieję, że Polacy w końcu przejrzą na oczy i zobaczą, że PiS niczym się nie różni od PO i być może te partie zrobią ze sobą koalicję po wyborach”.

Jeśli obie partie, czy to PiS, czy PO, zgodzą się realizować nasz program, to wszystko jest na stole – dodał jeden z liderów Konfederacji. Padło też pytanie o to, czy widziałby Grzegorza Brauna w roli ministra kultury w konfederackim rządzie.

Braun i Korwin-Mikke w rządzie Konfederacji?

Grzegorz Braun jest człowiekiem wielkiej kultury. Gdyby Grzegorz Braun chciał zostać ministrem kultury w rządzie Konfederacji to nie miałbym nic przeciwko – powiedział Mentzen.

Polityk został także zapytany o możliwość objęcia stanowiska szefa resortu spraw zagranicznych przez Janusza Korwin-Mikkego. – Bardziej widziałbym go w roli posła, seniora, patriarchy, który z góry mówi ludziom, jak ma być. Praca ministra jest bardzo obciążająca i nie wiem, czy chciałby pełnić tego rodzaju obciążającą pracę – ocenił Mentzen.

wk

se.pl

foto: screen YouTube: Sławomir Mentzen

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

One thought on “Braun i Korwin-Mikke w rządzie Konfederacji? Mentzen odpowiada”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *