fot. ilustracyjne/fot. Juozas Šalna/CC BY 2.0 DEED/Flickr

Zupełnie bez związku z wyborami zapewne jest to, że już od ubiegłego miesiąca pracownicy koncernu Orlen otrzymują premie, które formalnie mają być premiami Świątecznymi z okazji Bożego Narodzenia. „Gazeta Wyborcza” ustaliła, że koncern wypłacił z tej okazji pracownikom już nawet do 6 tys. zł na głowę.

– Wszyscy w naszym dziale się ucieszyli. Byliśmy tylko zaskoczeni, że to premia w związku z Bożym Narodzeniem – powiedziała osoba zatrudniona w Orlenie w strukturach stołecznych.

Co ważne, „Wyborcza” podkreśliła, że dotychczas kwota nagród bożonarodzeniowych wynosiła 1,5 tys. zł. Komunikat na ten temat też pojawiał się tuż przed Świętami.

Teraz zaś nie tylko temat pojawił się już we wrześniu. Pracownicy otrzymali już pieniądze i to wielokrotnie więcej, niż dotychczas. Przypadek?

– Wypłata jednorazowych nagród świątecznych wynika wprost z porozumienia płacowego zawartego w lutym 2023 r. i jest efektem rozmów prowadzonych ze związkami zawodowymi. Zgodnie z nim strony zobowiązały się do uzgodnienia wysokości nagrody bożonarodzeniowej na przełomie trzeciego i czwartego kwartału br. – przekonuje Biuro Prasowe Orlenu w odpowiedzi na pytania „Gazety Wyborczej”.

– Świadczenie zostanie wypłacone w pierwszej połowie grudnia br., dokładnie tak jak w latach ubiegłych. Otrzymają je pracownicy Grupy Kapitałowej Orlen, dla których warunki te zostały wypracowane ze stroną społeczną – napisano w komunikacie i dodano, że premier nie obejmują menadżerów, którzy podlegają pod zarząd koncernu.

Pod koniec sierpnia Orlen opublikował skonsolidowane wyniki finansowe Grupy za II kwartał tego roku. Zysk wyniósł 4,54 mld zł. W ubiegłym roku w tym okresie wynosił 3,68 mld zł. Jest to wzrost o 0,9 mld zł.

W pierwszym półroczu Grupa Orlen zarobiła 13,65 mld zł wobec 6,52 mld zł w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Jest to wzrost o 7,1 mld zł.

Jak sądzicie? Poważnie Orlen ugadał wszystko ze związkami zawodowymi wcześniej, bo była taka potrzeba? Czy to po prostu kiełbasa wyborcza dla pracowników, by zmobilizować ich i zachęcić do wzięcia udziału w wyborach, które odbędą się za niecałe dwa tygodnie?

dj

money.pl / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne/fot. Juozas Šalna/CC BY 2.0 DEED/Flickr

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *