Krzysztof Bosak ucieka przed dziennikarką "Gazety Wyborczej" Fot. Wideo Wyborcza / XKrzysztof Bosak ucieka przed dziennikarką "Gazety Wyborczej" Fot. Wideo Wyborcza / X

Chodząc po sejmowych korytarzach należy uważać, by nie wpaść pod nogi biegnącego Krzysztofa Bosaka lub goniącej go Justyny Dobosz-Oracz.

12 grudnia poseł Konfederacji Grzegorz Braun postanowił przyćmić wydarzenie dnia, czyli exposé nowego premiera Donalda Tuska i zgasił, przy użyciu gaśnicy, żydowski świecznik wystawiony z okazji Chanuki.

Przy okazji Braun poszarpał się z jakąś kobietą, której, miejmy nadzieję, że niechcący, wystrzelił z gaśnicy w twarz.

Efekt tego jest taki, że przez 3 miesiące poseł będzie pozbawiony połowy uposażenia, a przez pół roku diety.

Co ciekawe – za ukaraniem Brauna było całe prezydium Sejmu poza Krzysztofem Bosakiem, który się wstrzymał.

O tę decyzję, wstrzymania się od zagłosowania za karą, chciała wicemarszałka Bosaka spytać dziennikarka „Gazety Wyborczej” – Justyna Dobosz-Oracz.

Szef Ruchu Narodowego i współprzewodniczący Konfederacji nie chciał jednak z nią rozmawiać i zaczął przed nią uciekać. To nawet nie jest hiperbola – pod koniec filmiku opublikowanego w mediach społecznościowych GW Bosak najprawdopodobniej biegnie.

To bardzo zdrowe dla organizmu, tak sobie pobiegać, ale uciekanie przed dziennikarzami może na dłuższą metę nie być zdrowe dla kariery politycznej.

Z drugiej strony trudno mieć to Bosakowi za złe – chłop miał naprawdę ciężki dzień. Wyobraźcie sobie, drodzy czytelnicy, że jesteście marszałkiem, prowadzicie obrady i nagle słyszycie, że coś poważnego dzieje się na sejmowym korytarzu, biega straż marszałkowska, jest wielki popłoch, a po chwili wasz partyjny kolega wchodzi na salę obrad ubrudzony proszkiem z gaśnicy i chce zabrać głos. I to wszystko na waszej zmianie.

Konfederacja ukarała już posła Brauna, zawieszając go w prawach członka Klubu i nakładając na niego zakaz wypowiedzi z mównicy sejmowej na czas nieokreślony.

SJ

X

Fot. X

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *