fot. YT/Podlasie24.pl - Regionalny Portal Informacyjny

Stanisław Derehajło, bohater memów z serii o „panu Areczku” może zostać nowym szefem Porozumienia, które założył Jarosław Gowin. Derehajło był kandydatem Konfederacji w wyborach parlamentarnych.

Co się dzieje z kandydatami Konfederacji to tylko Bóg raczy wiedzieć, a i to wcale nie jest pewne. Zaskakujące transfery i nieraz kontrowersyjne dla sympatyków kandydatury były niemal codziennością w czasie kampanii wyborczej.

Duże emocje wywołała kandydatura bohatera memów z serii o „panu Areczku” Stanisława Derehajły. Choć budzi niemałą sympatię, kandydat Konfederacji do parlamentu był w Porozumieniu – partii uznawanej za „systemową”.

Derehajło ostatecznie mandatu nie zdobył. Zdobyła go jednak Magdalena Sroka, prezes Porozumienia.

„Wirtualna Polska” poinformowała, że Sroka zrezygnowała z kierowania partią. Oznacza to, że Stanisław Derehajło może przejąć bycie szefem ugrupowania. Dotychczas był wiceprezesem.

W rozmowie z „Wirtualną Polską” polityk potwierdził, że zamierza kierować Porozumieniem. Oznaczałoby to, że kandydat Konfederacji zostanie prezesem partii Porozumienie.

Wp.pl przypomina, że partię tę zamierza opuścić większość działaczy. Powodem jest mocne kojarzenie z obozem PiS.

Stanisław Derehajło to rolnik, były wójt gminy Boćki i wicemarszałek województwa podlaskiego. Jest również bohaterem serii memów o „panu Areczku”, mającego być twarzą „typowego Janusza” biznesu wyzyskującego pracowników.

Sam Derehajło podchodzi luźno do tych memów i nie okazuje oburzenia z powodu tego, jak jest przedstawiany. Raz tylko zapowiedział złożenie sprawy do sądu, gdy okazało się, że ktoś próbował zarabiać na memach z jego wizerunkiem.

dj

wp.pl

fot. YT/Podlasie24.pl – Regionalny Portal Informacyjny

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *