Bocian Źródło: Pexels

Dziwny jest ten rok pod względem pogody. Nie było zimy, nie ma lata i ciągle tylko jesień. Nie podoba się to bocianom, które już wylatują do ciepłych krajów.

Bocianom nie w smak tegoroczne zimne polskie lato i już uciekają do ciepłych krajów. Ten rok pełen jest podobnych anomalii.

Wcześniej przyleciały, wcześniej odlatują

Trudno nie mieć wrażenia, że ten rok w Polsce to długa, niekończąca się jesień. Anomalie pogodowe, z którymi mamy do czynienia nad Wisłą w 2023 roku, zmieniają plany bocianów.

Te wędrowne ptaki dzielą swoje życie pomiędzy Europę (w tym Polskę) i Afrykę.

Do Polski zazwyczaj przylatują między marcem a kwietniem. W tym roku zjawiły się jednak wcześniej – zaczęły przylatywać już w lutym.

Bociany najwyraźniej nie zamierzają u nas jednak zabawić dłużej niż zwykle. Choć normalnie zaczynają odlatywać na koniec sierpnia, a ostatnie sztuki opuszczają nasz kraj jeszcze w październiku, to w tym roku boćki zaczęły „ucieczkę” z Polski już teraz.

Ciekawe, czy to stała zmiana i wrócą do nas znów w lutym, czy jednak tym razem dłużej pogrzeją się w ciepłych krajach…

SJ

Interia

Fot. Pexels

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *