fot. YT/NBC News

W stolicy Serbii Belgradzie doszło do zamieszek. Kilkadziesiąt osób zostało rannych. Powodem są oskarżenia o sfałszowanie wyborów.

Wigilia w Belgradzie była bardzo niespokojna. Doszło do zamieszek w trakcie manifestacji z powodu oskarżeń o sfałszowanie wyborów.

Zatrzymano łącznie kilkadziesiąt osób. Protestujący szturmowali ratusz. Policja użyła gazu łzawiącego.

W trakcie zamieszek dużo osób zostało rannych. Samych policjantów zranionych było około 30.

W Serbii od kilku dni trwają protesty. Zdaniem opozycji, wybory parlamentarne i samorządowe z 17 grudnia zostały sfałszowane.

Opozycja domaga się unieważnienia tych wyborów. Władze natomiast zaprzeczają oskarżeniom i nie chcą ich odwoływać.

Obserwatorzy z UE i Rady Europy ocenili, że wybory nie zostały przeprowadzone w uczciwy sposób. Ich zdaniem zostały one zmanipulowane.

Opozycyjny koalicja Serbia przeciwko przemocy wezwała instytucje międzynarodowe do nieuznawania wyników głosowania. Koalicja opozycyjna żąda też międzynarodowego dochodzenia w tej sprawie.

Według oficjalnych wyników rządząca Serbska Partia Postępowa zdobyła 128 na 250 miejsc w Zgromadzeniu Narodowym. 65 zdobyła Serbia Przeciwko Przemocy.

dj

polsatnews.pl

fot. YT/NBC News

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *