fot. Telegram/УНИАН - новости Украины | война с Россией | новини України | війна з Росією | УНІАН/Tt/ANADOLU AGENCY (kolaż)

W trakcie dyplomatycznego szczytu w Ankarze doszło do dwóch bójek między przedstawicielami Ukrainy i Rosji! Poszło o flagę, a wcześniej zakłócono przemówienie.

Zasady dyplomatyczne przestrzegane

Pod koniec lutego ubiegłego roku Rosja napadła na Ukrainę. W oczywisty sposób zaogniło to sytuację między obydwoma państwami. Z drugiej strony w pewnych aspektach rządy na Kremlu i w Kijowie nadal prowadzą ze sobą interesy.

Agresja Rosji spowodowała również jej zaognienie stosunków z większością państw Zachodu. Mimo tego jednak przestrzegane są zasady dyplomatyczne. Mimo ostrych słów i deklaracji, przedstawiciele Rosji mają zapewnione poczucie bezpieczeństwa.

Jednak w Ankarze doszło do fizycznego starcia między przedstawicielami Rosji i Ukrainy. A wszystko to w czasie… szczytu dyplomatycznego.

Szarpanina o flagę

Wczoraj w trakcie Zgromadzenia Parlamentarnego Współpracy Gospodarczej Państw Morza Czarnego (PABSEC) doszło do awantury między przedstawicielami Ukrainy i Rosji. Ukraińska agencja UNIAN zamieściła na Telegramie nagranie pokazujące, jak przedstawiciel Ukrainy pozuje do zdjęcia z flagą swojego państwa w ręku. Nagle podszedł do niego przedstawiciel Rosji i wyrwał mu z rąk flagę.

Ukrainiec natychmiast podbiegł do Rosjanina, uderzył go w twarz i odebrał flagę. Doszło do szarpaniny, którą przerwali świadkowie zdarzenia oraz ochrona.

Według ukraińskich mediów, agresywnym przedstawicielem rosyjskim był deputowany Walerij Stawicki. Napadniętym Ukraińcem zaś był polityk Ołeksandr Marikowski.

Przerwane przemówienie

Rosyjskie media z kolei podały, że wcześniej ukraińska delegacja chciała „sprowokować Rosjan” poprzez przerwanie ich przemówień. Mieli „wykrzykiwać obelgi” i wywiesić ukraińską flagę.

– Naszym zadaniem nie jest upolitycznienie procesu, co dziś zrobiła Ukraina, ale, powtarzam, chcieliśmy wyrazić nasz punkt widzenia – powiedziała deputowana rosyjskiej Dumy Olga Timofiejewa.

Wygląda na to, że wpuszczanie ukraińskich i rosyjskich przedstawicieli do jednego pomieszczenia nie jest obecnie dobrym pomysłem.

dj

polsatnews.pl

fot. Telegram/УНИАН – новости Украины | война с Россией | новини України | війна з Росією | УНІАН/Tt/ANADOLU AGENCY (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *