Silvio Berlusconi / Foto: European People's Party, CC BY 2.0, Flickr

Były premier Włoch Silvio Berlusconi trafił niedawno do szpitala na oddział intensywnej terapii. Teraz pojawiły się  nowe informacje o stanie zdrowia polityka przebywającego w placówce w Mediolanie. Według dziennika „Corriere della Sera” i agencji Reuters Berlusconi miał usłyszeć diagnozę o białaczce.

W środę 86-letni Silvio Berlusconi trafił do szpitala San Raffaele w Mediolanie na oddział intensywnej terapii. Były czterokrotny premier Włoch miał doświadczać problemów z oddychaniem. Polityk miał też niski poziom tlenu we krwi, co było obciążeniem dla jego układu krążenia.

Wcześniej, w poprzednim miesiącu Berlusconi spędził także w mediolańskim szpitalu San Raffaele cztery dni. Były premier przechodził wówczas badania kontrolne.

W czwartek we włoskich mediach pojawiły się nowe doniesienia na temat jednego z najbardziej rozpoznawalnych polityków w Europie. Włoski minister spraw zagranicznych Antonio Tajani w Radiu Uno powiedział, że rozmawiał z lekarzem Berlusconiego.

– Powiedział mi, że Silvio Berlusconi miał spokojną noc, jego stan jest stabilny – przekazał Tajani.

Jednak według agencji Reuters, były premier miał usłyszeć poważną diagnozę. Według doniesień Berlusconi ma cierpieć na białaczkę.

Pytany o te nieoficjalne doniesienia rzecznik polityka Paolo Russo, nie potwierdził ich, ale też im nie zaprzeczył. Stwierdził on tylko, że „nie jest upoważniony do udzielania informacji zdrowotnych, ale „Corriere della Sera” jest najbardziej zaufaną włoską gazetą”.

Dziennik ten pisał, że były premier Włoch przeszedł tomografię klatki piersiowej. Od polityka pobrano także szpik. „Być może była to najtrudniejsza noc w jego życiu” – czytamy w artykule.

Włoskie media podkreślają też, że 86-letni polityk w ostatnich latach miał poważne problemy zdrowotne. Berlusconi ma bowiem rozrusznik serca, w 2016 roku przeprowadzono mu operację wymiany zastawki aortalnej. Były premier przeszedł także raka prostaty i Covid-19.

mx

RadioZET.pl/Reuters/corriere.it

Foto: European People’s Party, CC BY 2.0, Flickr

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *