Poduszka Fot. Pexels

Do szokującego zdarzenia doszło w Belgii. Po przeprowadzeniu nieudanej eutanazji na 36-latce, medycy postanowili dokończyć dzieła, dusząc kobietę poduszką.

Belgia, obok Niderlandów i Luksemburgu, jest państwem z najłatwiej dostępną eutanazją na świecie. Na zabieg wspomaganego samobójstwa można się tam umówić nawet przez Internet. Nawet część działaczy, którzy popierają dostęp do eutanazji, zwraca uwagę na to, iż system w państwach BeNeLuksu budzi spore wątpliwości. Mowa tu np. o małej liczbie spotkań z psychologiem przed zabiegiem.

Po nieudanej eutanazji medycy udusili pacjentkę poduszką

Dyskusja nad eutanazją, która w Królestwie Belgii dostępna jest na życzenie, wróciła przy okazji skandalu, który ostatnio wyciekł do mediów.

Sprawa dotyczy nieudanej eutanazji, która miała miejsce w 2022 roku. W 2021 roku 36-latka z belgijskiego Oupeye dowiedziała się, że choruje na nowotwór. Lekarze stwierdzili, że zostało jej ok. 12 miesięcy życia.

W marcu 2022 roku stan kobiety się pogorszył i zażądała ona eutanazji. Lekarz przyjechał do niej do domu, gdzie przebywała wraz z pielęgniarkami.

Partnerka i córka kobiety, które nie chciały brać udziału we wspomaganym samobójstwie 36-latki, opuściły mieszkanie.

Lekarz przystąpił do dzieła i podał chorej środki, które teoretycznie powinny ją zabić. Okazało się jednak, że podana dawka była niewystarczająca.

„Procedura nie przebiegła zgodnie z planem. Produkty do zakończenia życia nie wystarczyły i musiano użyć poduszki” – pisze portal 7sur7.

Innymi słowy – kobietę uduszono. Lekarz sądowy potwierdził, że na zwłokach były widoczne ślady świadczące o tym, że 36-latka została uduszona.

Środowisko belgijskich lekarzy jest zbulwersowane tą informacją i podkreśla, że to, co miało miejsce w domu chorującej na raka Belgijki, nie było eutanazją, tylko nosiło znamiona zabójstwa.

Dodatkowo – informacja o tym, co się stało, wypłynęła stosunkowo późno, bo na dwa dni przed pogrzebem.

Obecnie partnerka nieżyjącej kobiety walczy w sądzie z lekarzem i pielęgniarkami, czyli osobami, które miały dopuścić się bulwersującego czynu.

SJ

7sur7, rtl.be

Fot. Pexels / obrazek ilustracyjny

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *