fot. ilustracyjne/fot. unsplash.com/YT/TVP Info (kolaż TZ)

Sejm podjął decyzję o powołaniu komisji badającej wybory, które się nie odbyły, zwane też wyborami kopertowymi w 2020 roku. To wówczas powstała żartobliwa liczba zwana „jednym Sasinem”. Co ciekawe, za powołaniem komisji głosowali nawet posłowie PiS.

Podczas dzisiejszych obrad Sejmu posłowie rozprawiali w sprawie powołania komisji ds. wyborów, które się nie odbyły czy też wyborów kopertowych. Wówczas wielkim orędownikiem tego szalonego rozwiązania był Jacek Sasin.

Ze względu na oczywiste fiasko przedsięwzięcia oraz robienie całej akcji „na rympał” jak również koszt ludzie wymyślili nawet nową miarę liczby. Był to „jeden Sasin”, który miał wynosić 70 mln zł.

Głosowanie w tej sprawie było zaskakujące. Za powołaniem komisji głosowali wszyscy obecni na sali posłowie, również PiS.

„Za” głosowało 446 posłów, czyli wszyscy obecni na sali. Nikt nie zagłosował „przeciw”, nikt też nie wstrzymał się od głosu.

Przed głosowaniem przyjęto rekomendowane przez sejmową komisję ustawodawczą poprawki. Zmiany mają na celu doprecyzowanie zakresu działań komisji na podstawie zaleceń sejmowych specjalistów od legislacji.

Teraz trzeba będzie wybrać członków komisji śledczej. Kandydaci na członków zgłoszeni będą Marszałkowi Sejmu przez przewodniczących klubów i kół ze składu Konwentu Seniorów. W komicji znajdzie się 11 osób.

Ustawa o sejmowej komisji śledczej wskazuje, że jej skład powinien odzwierciedlać reprezentację klubów i kół poselskich w Konwencie Seniorów.

– Projekt uchwały ws. powołania komisji śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów prezydenckich w 2020 r. w formie głosowania korespondencyjnego został przygotowany przez członków Koalicji Obywatelskiej. W 2020 r. z powodu pandemii Covid-19 członkowie Prawa i Sprawiedliwości chcieli, by wybory prezydenckie odbyły się taką właśnie drogą. W tym celu poczyniono kilka kroków, m.in. wydrukowano pakiety wyborcze. Ostatecznie jednak wybory prezydenckie zostały zorganizowane w tradycyjny sposób – przypomina wp.pl.

Wygląda więc na to, że Jacek Sasin będzie przesłuchiwany przed komisją śledczą. Pytanie tylko kiedy to nastąpi?

dj

wp.pl

fot. ilustracyjne/fot. unsplash.com/YT/TVP Info (kolaż TZ)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *