Prezydent Andrzej Duda Fot. YouTubePrezydent Andrzej Duda Fot. YouTube

Szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych poinformowała na antenie TV Trwam, że prezydent Andrzej Duda poruszy sprawę aresztowania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika na arenie międzynarodowej.

„W nawiązaniu do wcześniejszej wiadomości, informujemy, że zgodnie z nakazem sądu, osoby których dotyczyły dyspozycje, zostały zatrzymane” – poinformowała 9 stycznia za pośrednictwem mediów społecznościowych Komenda Stołeczna Policji.

Policja weszła do Pałacu Prezydenckiego, w którym przebywali Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, gdy głowy państwa akurat tam nie było. Prezydent przebywał wówczas w Belwederze na spotkaniu z przedstawicielką białoruskiej opozycji.

Andrzej Duda zwróci się za granicę

– Goście prezydenta Andrzeja Dudy, Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, zostali zatrzymani w siedzibie głowy państwa. Mimo moich uprzedzeń, że jestem na miejscu, nie okazano mi żadnego pisma. Dokument pojawił się po wyprowadzeniu posłów. Została naruszona godność państwa. To wtargnięcie policji, to coś, co nie powinno mieć miejsca. I pokazuje, jakie standardy zaczynają panować w Polsce. Jesteśmy tym oburzeni. To niedopuszczalne – oznajmiła na antenie TV Trwam szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych.

– Mamy do czynienia z zatrzymaniem czynnych polityków, osób, których dotknęła zemsta polityczna – dodała prezydencka minister.

– Prezydent Andrzej Duda działał, działa i będzie działać zgodnie z prawem. Mamy do czynienia z kwestionowaniem zasad ustrojowych Rzeczypospolitej Polskiej poinformowała.

– Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że zwróci się do głów państw i instytucji międzynarodowych z pismem, że mamy do czynienia z łamaniem prawa i konstytucji – oświadczyła Ignaczak-Bandych.

SJ

X, TV Trwam

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *