Andrzej Duda w Davos Fot. YouTube

Prezydent Andrzej Duda pojawił się na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii. W rozmowie z dziennikarzami Duda przekonywał, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik są w Polsce więźniami politycznymi.

– Walka z korupcją, którą prowadzili panowie Kamiński i Wąsik, w związku z utworzeniem CBA była odpowiedzią na szalejącą korupcję. Przypominam wszystkim zapomnianą prawie rzecz, ale rozpalającą opinie publiczną sprawę afery Rywina. (…) Dzięki determinacji, prawości i oddaniu dla Polski pana ministra Kamińskiego i pana Wąsika powstało CBA i w zdecydowany sposób rozpoczęła się walka z korupcją (…) Dzisiaj jasną i niewątpliwą cechą charakterystyczną, która decyduje o tym, że państwo jest nowoczesne i może się rozwijać jest to, że takiej patologii jak korupcja nie ma – mówił Andrzej Duda w Szwajcarii.

Duda: Kamiński i Wąsik są więźniami politycznymi

Polski prezydent przekonywał dziennikarzy, że Kamiński i Wąsik „walczyli z korupcją w sposób bezwzględny”.

– Realizowali to swoje przekonanie i związku z nim postawiono im zarzuty karne. Ci którzy postawili im zarzuty i niektórzy sędziowie uważają inaczej. (…) Za swój pogląd polityczny i swoja postawę zostali skazani na wyrok więzienia. Ułaskawiłem ich, ale determinacja po drugiej stronie była taka, że zlekceważono moje ułaskawienie. (…) Dzisiaj przebywają w więzieniu, jeżeli przebywają w więzieniu w związku ze swoimi przekonaniami politycznymi, to jakimi są więźniami? – pytał polityk.

Zdaniem głowy państwa to nieprawda, że obu pisowskich polityków nie można nazwać mianem „więźniów politycznych”.

Duda: Dla mnie Kamiński i Wąsik są ułaskawieni

– Z aktu łaski skorzystałem w 2015 roku, zgodnie ze wszystkimi kanonami konstytucyjnymi. Dlatego powtarzam, że dla mnie oni są ułaskawieni, otrzymali prezydenckie prawo łaski. Prawność mojego działania powtórzył Sąd Okręgowy, a następnie kilkukrotnie Trybunał Konstytucyjny – podkreślił prezydent.

SJ

Fot. YouTube / TV Republika

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *