Prezydent Andrzej Duda.Prezydent Andrzej Duda. / foto: screen YouTube

Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś z premierem Donaldem Tuskiem. Jednym z tematów rozmów obu polityków było odwołanie Dariusza Barskiego ze stanowiska prokuratora krajowego przez Adama Bodnara.

Prokurator Generalny i minister sprawiedliwości Adam Bodnar spotkał się w piątek z Prokuratorem Krajowym Dariuszem Barskim i wręczył mu dokument, wedle którego od 12 stycznia „Dariusz Barski pozostaje w stanie spoczynku, co powoduje niemożność sprawowania przez niego funkcji Prokuratora Krajowego”.

Bodnar uważa bowiem, że Barski został bezprawnie przywrócony przez poprzedniego ministra i prokuratora generalnego – Zbigniewa Ziobrę.

Inaczej tę sprawę interpretuje Prokuratura Krajowa, która jeszcze tego samego dnia wydała komunikat o tym, że „funkcję Prokuratora Krajowego pełni Dariusz Barski”.

Minister Bodnar odwołując prokuratora Barskiego, „przeskoczył” „normalną” ścieżkę odwołania prokuratora krajowego i ominął w całym łańcuchy tego mechanizmu premiera i prezydenta, do których ta sprawa powinna być zgłoszona.

Takim działaniem szef resortu sprawiedliwości wyraźnie rozsierdził prezydenta, który po spotkaniu z premierem Tuskiem grzmiał na konferencji:

– Dla mnie sprawą oczywistą jest, że pan Bodnar powinien cofnąć się z tej drogi bezprawia, na którą wkroczył i zaprzestać tych żałosnych działań, bo tutaj powinna być zrealizowana normalna droga prawna!

Cała sytuacja wpisuje się w chaos, który panuje w ostatnim czasie w polskim prawie. Po rządach wzajemnie zwalczających się ekip PiS-u i PO nad Wisłą powstał dziwaczny dualizm prawny i obecnie każde z tych stronnictw ma „swoich” sędziów i „swoje” instytucje, które im przytakują. Tymczasem zwykły szary obywatel nie potrafi się połapać, „czyje” prawo rzeczywiście obecnie obowiązuje w Polsce.

SJ

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *