fot. ilustracyjne/fot. Jakub Szymczuk/KPRP/prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dot. przywrócenia finansowania zabiegów in vitro z budżetu państwa. Jednocześnie głowa państwa zapowiada, że złoży także własny projekt ustawy, który będzie dotyczył innych metod walki z bezpłodnością.

Do końca swojej kadencji Andrzej Duda może być największą zmorą nowej władzy, a jego weta mogą krzyżować plany rządu Tuska.

Tym razem jednak prezydent zachował się po myśli rządzących i podpisał ustawę o finansowaniu in vitro z pieniędzy pochodzących z budżetu państwa.

Jednocześnie głowa państwa zauważa, że metoda in vitro nie jest etycznie akceptowalna przez wszystkie pary, które starają się o dziecko i przez wzgląd na nie prezydent chce złożyć w Sejmie drugi projekt, w którym będzie domagał się publicznego finansowania także innych form walki z bezpłodnością.

„Prezydent brał pod rozwagę fakt, że metoda in vitro w ocenie części społeczeństwa budzi wątpliwości natury etycznej. Wobec wyzwań demograficznych, dążąc do zapewnienia równych szans wszystkim walczącym z problemem niepłodności, także tym chcącym korzystać z innych metod leczenia, Prezydent zapowiada złożenie projektu ustawy zapewniającego finansowanie ich ze środków publicznych” – informuje Kancelaria Prezydenta RP.

SJ

Kancelaria Prezydenta RP

Fot. ilustracyjne/fot. Jakub Szymczuk/KPRP/prezydent.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *