Krzysztof Śmiszek Fot. YouTube / Wirtualna Polska

Kandydat Lewicy na posła i jednocześnie życiowy partner europosła Roberta Biedronia, Krzysztof Śmiszek, nie ma zielonego pojęcia o stawce podatku VAT w Polsce.

Istnieje stereotyp, który mówi, że politycy lewicy nie mają pojęcia o gospodarce. Kandydat Nowej Lewicy w polskich wyborach parlamentarnych raczej nie pomoże w walce z takim wizerunkiem swojego zaplecza ideowego.

Śmiszek nie wie, ile wynosi VAT w Polsce

Krzysztof Śmiszek był gościem Beaty Lubeckiej i Patrycjusza Wyżdy w programie „Gra o Głosy”, który wspólnie produkują Wirtualna Polska i Radio ZET.

Beata Lubecka zapytała lewicowego polityka o to, jaką stawkę VAT proponuje jego ugrupowanie. Ku zaskoczeniu redaktorów, Śmiszek nie znał odpowiedzi na to pytanie.

Prowadząca postanowiła więc zadać mu mniej trudne pytanie, na które ktoś, kto chce rządzić państwem, powinien znać odpowiedź. Spytała go o to, jaka obecnie obowiązuje w Polsce stawka VAT.

– No zależy – zaczął Śmiszek.

– Podstawowa stawka – próbował pomóc mu redaktor Wyżda.

No to jest, z tego, co pamiętam… Nie, nie pamiętam. To jest chyba… 21 procent – odpowiedział polityk.

– Podstawowa stawka VAT panie pośle – powtórzył Wyżga, wyraźnie tracąc cierpliwość.

– Dobra, 9 proc. – strzelił ponownie Śmiszek.

– Nie – stwierdził chłodno redaktor.

– No to nie wiem.

– 23 proc. – uświadomili polityka chóralnie prowadząc, informując go przy okazji, że VAT to „podstawowe źródło dochodu budżetu państwa”.

Internauci oglądając wywiad są dla lewicowca bezlitośni. W komentarzach ponownie zaczęły pojawiać się insynuacje, że Śmiszek znalazł się w polityce jedynie dzięki Biedroniowi.

„Jak ma się chłopaka w europarlamencie to nie trzeba się przejmować takimi pierdołami jak 23% vatu” – czytamy.

SJ

Wirtualna Polska

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *