Piotr Wawrzyk Źródło: TVP Info

RMF FM poinformowało, że zdymisjonowany wiceszef MSZ, Piotr Wawrzyk, przebywa w szpitalu. Według nieoficjalnych informacji próbował popełnić samobójstwo.

„Z naszych ustaleń wynika, że miał rany rąk. Wiele wskazuje na to, że próbował popełnić samobójstwo, o czym może świadczyć między innymi pozostawiony list pożegnalny” – pisze dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

Afera wizowa. Całą winę zrzucono na Wawrzyka?

Afera wizowa zdaniem niektórych obnaża słabość państwa polskiego pod obecnymi rządami. W ostatnim czasie ujawniono, że od 2022 roku istniał nielegalny przerzut imigrantów z Azji i Afryki przez Polskę, a polską wizę mógł sobie kupić na boku praktycznie każdy. Według Eurostatu w 2022 roku Polska, pod rządami PiS, wydała aż 700 tysięcy wiz cudzoziemcom ze 148 krajów.

Część osób, które dostawały się do Polski, zostawała nad Wisłą, a część ruszała dalej na Zachód. Niektórzy mieli trafić nawet do Stanów Zjednoczonych.

W dodatku polskie służby i rządzący albo procederu nie dostrzegali, albo – jak podejrzewa część opozycji – specjalnie przymykali na to oko dla jakichś nieznanych jeszcze dokładnie korzyści. Całą sprawę ujawniły obce służby i dopiero wówczas zareagowano, dymisjonując wiceministra Piotra Wawrzyka. Poza tym opinia publiczna nie doczekała się jakiegoś szerszego komentarza w sprawie.

Amerykańskie służby odkryły, że Polacy wydawali m.in. Hindusom wizy wielokrotnego użytku, które pozwalały im nie tylko dostać się do Polski, ale otwierały im np. drogę do Meksyku, z którego przemycano ich do USA. Waszyngton z szokiem musiał odkryć, że państwo, dla którego niedawno zniesiono wizy, stało się dla migrantów z Azji i Afryki bramą do Ameryki.

SJ

RMF FM

Fot. TVP Info

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *