Pixabay

Przedstawicielki Partii Demokratycznej ze stanu Waszyngton wpadły na absurdalny pomysł. Chcą karać więzieniem za używanie kosiarki lub dmuchawy o napędzie spalinowym.

Autorkami tego pomysłu są Amy Walen i Liz Berry. Według nich wprowadzenie zakazu stosowania „urządzeń do kształtowania krajobrazu napędzanych benzyną i olejem napędowym oraz innego sprzętu zasilającego do użytku na zewnątrz” przyczyniłoby się do walki z globalnym ociepleniem.

Sprawa jest poważna, ponieważ ma się ona stać przedmiotem obrad Kongresu. Co ważne, za złamanie zakazu groziłaby „kara grzywny w wysokości nie większej niż dziesięć tysięcy dolarów lub kara pozbawienia wolności w więzieniu okręgowym na okres do trzystu sześćdziesięciu czterech dni, lub obie kary za każde oddzielne naruszenie”.

W projekcie można przeczytać, że „jedna godzina pracy kosiarką spalinową może spowodować tyle samo zanieczyszczeń powodujących smog, co przejechanie samochodem osobowym 500 km”. Co więcej, demokratki uznają, że działające na zewnątrz pomieszczeń urządzenia zasilające „przyczyniają się do zmian klimatycznych i negatywnie wpływają na zdrowie publiczne”.

Zgodnie z założeniami Departament Ekologii Waszyngtonu miałby prawo do „przyjęcia przepisów zabraniających emisji gazów spalinowych i oparów z nowych urządzeń zasilających do zastosowań zewnętrznych”. Nowe regulacje miałyby dotyczyć urządzeń wyprodukowanych najwcześniej w styczniu 2026 r.

W praktyce oznacza to, że zarówno mieszkańcy, jak i osoby prowadzące firmy ogrodnicze, musiałyby wymienić posiadany sprzęt na elektryczny. Pomysłodawczynie przewidują jednak ulgi podatkowe na jego zakup.

Łącznie przewidziano 23 kary za naruszenie zakazu. Najpoważniejszą z nich jest kara pozbawienia wolności.

Co ciekawe, podobny zakaz ma obowiązywać w Kalifornii. Wejdzie on w życie już w 2024 r.

Inną rzeczą, o której warto wspomnieć, jest fakt, że Amy Walen wraz z mężem jest właścicielką salonu samochodowego, w którym sprzedawane są auta marek Jeep i Hyundai. Szczególnie te pierwsze nie należą do najbardziej ekologicznych.

Jason Rantz z MyNorthwest stwierdził, że pomysł Demokratów wymierzony jest w mniejszości. Z danych ogólnokrajowych wynika bowiem, że 22,8% firm zajmujących się architekturą krajobrazu należy do Latynosów, a 14,7% do czarnoskórych.

PS

pch24.pl / tymzyjesz.pl

Foto ilustracyjne: Pixabay

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *