fot. Facebook

Orlen i władze zapewniają, że mimo bardzo niskich cen paliwa na stacjach w Polsce nie zabraknie. Apelują również, by nie tankować na zapas. Apelu nie usłuchał jednak wiceminister sportu i kandydat PiS Jacek Osuch, który zapełniał trzy baniaki paliwem.

Wiceminister został przyłapany na stacji benzynowej, gdy lał paliwo na stacji benzynowej do trzech baniaków. Osuch stał się bohaterem zdjęć na wielu facebookowych grupach.

Polityk nie chciał komentować sprawy. Na pytania dziennikarki wp.pl w tej sprawie odpisał tylko krótkiego SMS-a o treści „ależ ogromna sensacja”.

Potem wyjaśniał, że miał zatankować 24 litry paliwa do trzech zbiorników po 8 litrów.

– Ta ilość jest do agregatu, który w razie awarii zasilania pracuje dla koncentratora tlenu. Bardzo się cieszę, że w taki i nie tylko w taki sposób mogę pomagać innym. To jest coś złego? – przekonywał kandydat PiS w wyborach w okręgu nr 13.

Ponadto raczył na koniec ocenić, że temat ten to „szukanie taniej sensacji”.

Warto przy tym zauważyć, że polityk nie był najpewniej na stacji Orlen. Oznaczenia na dystrybutorach oraz logo wskazują, że polityk PiS zamiast państwowego koncernu woli stacje sieci Circle K!

A czy polityk PiS ma rację mówiąc, że to „szukanie taniej sensacji”? Niekoniecznie. Kwestia tankowania obecnie rozgrzewa opinię społeczną. Wiele osób widzi, że paliwo w Polsce staniało mocno, choć ceny ropy na świecie idą w górę. Wiele osób wiąże to ze zbliżającymi się wyborami.

Na wielu stacjach Orlen pojawiły się też komunikaty o „awariach pomp”, co najpewniej oznacza brak paliwa na stacji. Spowodowane to zaś jest bardzo niskimi cenami i turystyką paliwową nawet osób zza granicy.

Wczoraj minister aktywów państwowych Jacek Sasin w Toruniu deklarował, że „nie ma żadnego kryzysu paliwowego”, zaś w Polsce „mamy odpowiednią ilość paliwa, by zapewnić ciągłość dostaw”. Z drugiej strony w czwartek Orlen zaapelował o nie wykupowanie paliwa na zapas.

I w tym kontekście wiceminister i kandydat PiS tankuje paliwo do baniaków. Może jednak jest to coś więcej, niż „tania sensacja”?

dj

radiozet.pl

fot. Facebook

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *