fot. ilustracyjne/fot. STOP CHAM/Policja (edytowane, kolaż TZ)

„Rzeczpospolita” ustaliła, że „po wypadku na A1 policjanci sporządzili dwie notatki, które mają sobie wzajemnie zaprzeczać”. Sprawcę z BMW kryć miał wysoki rangą oficer policji. Policja przekonuje, że sporządzono tylko jedną notatkę.

Chodzi o wypadek z 16 września na A1. Zginęła wówczas trzyosobowa rodzina, w tym małe dziecko. W auto uderzyło BMW kierowane przez Sebastiana M.. Pojazd jechał najpewniej ponad 310 km/h. TUTAJ więcej informacji na ten temat.

17 października Prokuratura Okręgowa w Warszawie otrzymała materiały z postępowania Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim. Dotyczą one niedopełnienia obowiązków służbowych podjętych na miejscu wypadku oraz „w okresie bezpośrednio po jego zaistnieniu, czyli czynu z art. 231 par. 1 kodeksu karnego”, jak przekazał Szymon Banna, rzecznik warszawskiej prokuratury.

„Rzeczpospolita” ustaliła, że już na początku pojawiły się niepokojące ustalenia, oficjalnie negowane przez policję a podnoszone przez internautów. Okazuje się, że powstały dwie notatki służbowe w tej sprawie, które sobie zaprzeczały.

W pierwszej z notatek znajduje się opis przebiegu zdarzenia. Wskazano w nim na rolę BMW w wypadku. Sporządzili ją policjanci, którzy byli na miejscu zdarzenia.

Druga notatka przedstawia inną wersję i przedstawia opis wypadku tak, jak przedstawił go Sebastian M. Według „Rzeczpospolitej”, sporządził ją „wysokiej rangi policyjny oficer”.

Obecnie nie wiadomo, dlaczego ta notatka w ogóle powstała. Spisano ją jednak przed przesłuchaniem M..

– Nie wiadomo skąd i po co się wzięła druga notatka. Z jej daty wynika, że powstała przed przesłuchaniem Majtczaka – jednak jest kopią jego wersji – podkreśliła „Rzeczpospolita”.

Policja zaprzecza, by powstały dwie notatki. Zapewnia, że stworzono tylko jedną.

Której wersji Wy wierzycie?

dj

gazeta.pl / wprost.pl

fot. ilustracyjne/fot. STOP CHAM/Policja (edytowane, kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *