Jensen Huang Fot. YouTube / New York TimesJensen Huang Fot. YouTube / New York Times

Jensen Huang, czyli prezes Nvidii, po raz kolejny ogłasza, że nadeszła „śmierć” kodowania, a ludzie powinni zacząć uczyć się rolnictwa.

Huang uważa, że ludzie powinni zacząć rozwijać bardziej praktyczne umiejętności. Do takich przemyśleń szefa komputerowego imperium skłonił rozwój sztucznej inteligencji.

Na konferencji World Government Summit w Dubaju Huang powiedział, że już niedługo umiejętność kodowania stanie się zbędna.

Huang jako prezes największego producenta układów AI na świecie twierdzi, że sztuczna inteligencja niedługo będzie wyręczać ludzi w takich czynnościach jak programowanie.

– Naszym zadaniem jest stworzenie technologii, dzięki której nikt z nas nie będzie musiał programować. Gdy język programowania jest ludzkim językiem, wtedy wszyscy na świeci są programistami. To cud sztucznej inteligencji – powiedział biznesmen.

Skoro tego typu rzeczami zajmą się roboty, to czego powinni uczyć się ludzie? Wśród umiejętności, które powinni opanować młodzi ludzie Huang wymienia m.in. biologię, edukację, produkcję i rolnictwo.

SJ

Gazeta.pl

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *