fot. ilustracyjne/fot. Pixabay / I, Sailko, CC BY 2.5 / Wiki (kolaż TZ)

Jedna z teorii związanych ze starożytnymi kosmitami zakłada, że przybysze z gwiazd wykorzystywali ludzkość do wydobywania złota. Następnie złoto zabierali na swoje statki i wykorzystywali do produkcji przemysłowej. Patrząc w inny sposób na mitologie różnych ludów, teoria wygląda na logiczną.

Teorie o starożytnych kosmitach są różne i mają różny poziom sensowności. To, co je łączy, to uznanie za fakt, że w dawnych, najpewniej prahistorycznych czasach kosmici przybyli na Ziemię i byli w różnych częściach naszej planety.

Kiedy dokładnie przybyli i kim są? Tego nie wie nikt. Skąd przybyli? Są pewne teorie, ale bardzo niedokładne. Po co tu przybyli? Tutaj już mamy dość konkretne teorie, zaś niektóre zdają się mieć wiele sensu.

Źródłem jednej z nich jest mitologia sumeryjska oraz złoto. Kosmici mieliby przybyć na Ziemię po to, by pozyskiwać je np. do przemysłu kosmicznego.

Tutaj należy zaznaczyć, że i ludzie wykorzystują je w przemyśle, ale nie tylko. Złoto stosowane jest od dawna chociażby do łatania zębów. Złoty ząb swego czasu był normą u osób bardziej majętnych. Złoto jest wykorzystywane również do produkcji testów ciążowych.

Złoto wykorzystywane jest również w kosmetyce oraz budownictwie. Szczególnie ceni się je za jego plastyczność. Dzięki złotu można też znacząco zredukować ubytki ciepła, co w naszym klimacie bywa bardzo pożądane.

Z tego samego powodu wykorzystuje się je w przemyśle kosmicznym. Promy kosmiczne oraz hełmy astronautów są pokryte złotem.

Złoto wykorzystywane jest również w elektronice. Stosuje się je do produkcji smarfonów i komputerów, przede wszystkim do pamięci RAM oraz płyty głównej. I choć złoto jest gorszym przewodnikiem, niż srebro czy miedź, to jest jednak zdecydowanie bardziej wytrzymałe.

No dobrze, ale co to ma wspólnego z mitologią sumeryjską? Ano bardzo wiele. Sumerowie wierzyli, że ludzkość została stworzona przez istoty zwane Annunaki, co można przetłumaczyć, jako „przybysze z gwiazd”. Traktowano ich jak bogów. Należy zaznaczyć, że bogowie w mitologii sumeryjskiej nie byli całkowicie nieśmiertelni i nie istniała koncepcja nieśmiertelności duszy. Dusze jak i bogowie musieli jeść i pić.

Annunaki mieli opuścić swoją planetę, ponieważ zabrakło im niezbędnych do życia środków. To oni mieli stworzyć człowieka, którego zadaniem było zaspokajanie potrzeb przybyszów z gwiazd.

Mitologię tę można „zracjonalizować” w ten sposób, że kosmici musieli opuścić swoją rodzimą planetę z powodu wyeksploatowania jej zasobów. Następnie przynajmniej część z nich trafiła na Ziemię i stosując zaawansowaną technologię genetyczno-biologiczną, stworzyła człowieka, którego wykorzystywano do prac fizycznych.

Głównym zadaniem człowieka miałoby być pozyskiwanie złota. A skoro mowa o cywilizacji międzyplanetarnej, a może nawet i międzygwiezdnej, oznaczałoby to, że złoto stosowane było raczej do celów przemysłowych czy medycznych, a nie jako świecidełka.

Nie wiadomo, co miałoby stać się z przybyszami z gwiazd. Według mitologii pierwotnie bezpłodny człowiek otrzymał od bogów dar płodności, co wywołało wśród Annunakich konflikt i ostatecznie opuścili Ziemię. Mieli taką możliwość – w końcu posiadali potrzebne do produkcji pojazdów kosmicznych złoto.

Z kolei pierwotne zadanie pozyskiwania złota niejako miałoby wpłynąć na człowieka w ten sposób, że jako gatunek uznaliśmy ten kruszec za wartościowy. Dlatego przez wieki gospodarka oparta była na złocie, choć ludzkość używała go głównie jako ozdób i waluty, a nie do celów przemysłowych, medycznych czy konstrukcyjnych, jak ma to miejsce obecnie.

Sądzicie, że Ziemia została ograbiona przez starożytnych kosmitów?

dj

antyradio.pl / national-geographic.pl / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay / I, Sailko, CC BY 2.5 / Wiki (kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *