fot. ilustracyjne/fot. Carlos Evaristo/CC BY-SA 4.0/Wiki/Pixabay (kolaz tymzyjesz.pl)

Papież Franciszek podpisał dekret o uznaniu heroiczności cnót siostry Łucji. „Pastuszka z Fatimy” przekazała wizje przedstawiające wielkie zniszczenia i III wojnę światową.

Kim była Siostra Łucja

Lucia de Jesus dos Santos, czy też Siostra Łucja urodziła się 28 marca 1907 roku w Aljustel. W 1925 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr św. Doroty w Vilar.

W 1948 roku za specjalnym pozwoleniem od papieża Piusa XII odeszła ze zgromadzenia, by przejść do zakonu Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w Coimbrze. Tam spędziła resztę swojego życia.

Poza tym Kościół katolicki uznaje ją za wizjonerkę. Miała mieć wizje dotyczące przyszłości świata w 1921, 1925, 1926 i 1929 roku. A były to wizje iście apokaliptyczne.

III wojna światowa

Siostra Łucja spisała swoje wizje, które poznano po latach. Znalazły się w niej III wojna światowa, kataklizmy i zniszczenia od broni jądrowej, która w tamtych czasach nie była jeszcze wynaleziona.

III wojna światowa miała toczyć się przy użyciu broni masowej zagłady. Potężne zniszczenia miały dotknąć Europę, w szczególności Holandię, Niemcy, Danię, Szwajcarię i północne Włochy. Zniszczeniu miał ulec także Paryż, jednak miałby zostać szybko odbudowany.

Kataklizmy i Polska

Poza wojną, wydarzyć miały się okropne kataklizmy. Nie tylko wywołałyby zniszczenia i śmierć, ale też one zakończyłyby działania wojenne.

Co ciekawe, specjalne miejsce w wizjach portugalskiej wizjonerki zajęła Polska. Nasz kraj miałby doznać stosunkowo niewielkich zniszczeń, zaś po III wojnie światowej miałby być głównym rozgrywającym.

– Poznań nie będzie zniszczony. W czasie wojny bomby i pociski zagrożą Szczecinowi, portom i Śląskowi. Miast na Ziemiach Zachodnich Niemcy nie będą niszczyć, licząc na ich zagarnięcie. Atakowane będą tylko porty, obiekty strategiczne i przemysłowe. Dużych zniszczeń nie będzie, bo polska obrona do tego nie dopuści. (…) Nadchodzące wypadki zmienią oblicze ziemi, a wszystkie narody świata zmuszą do działania. Jedne pod presją wojny, inne na skutek klęsk żywiołowych lub zniszczenia i rozpadu, które niesie broń jądrowa – twierdziła Siostra Łucja.

Kościół katolicki uznaje wizje portugalskiej wizjonerki za objawienia prywatne. Natomiast sama wizjonerka jest uznawana za wielki autorytet. Teraz zaś przysługuje jej formalny tytuł Czcigodnej Służebnicy Bożej.

dj

interia.pl / vaticannews.va / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne/fot. Carlos Evaristo/CC BY-SA 4.0/Wiki/Pixabay (kolaz tymzyjesz.pl)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *