fot. ilustracyjne/fot. unsplash.com / pixabay / YT/CNBC Television (kolaż TZ)

Projekt Blue Beam to teoria, którą opublikował dziennikarz śledczy Serge Monast. Twierdził, że posiada dowody, które wkrótce opublikuje, wskazujące na spisek rządów i wpływowych światowych sił planujących upozorować inwazję obcych w celu zniszczenia wszystkich religii i stworzenia jednego światowego rządu. Co znamienne, zmarł dzień po aresztowaniu.

Projekt Blue Beam, czy też Błękitna Wiązka uchodzi za teorię spiskową. Opublikował ją kanadyjski, francuskojęzyczny dziennikarz śledczy Serge Monast.

Monast był szanowanym dziennikarzem i publicystą do czasu, aż w latach 90-tych zainteresował się tematyką tzw. teorii spiskowych. Szybko został odsunięty od mainstreamu.

W 1994 roku opublikował teorię, z której stał się znany i – jak wielu wierzy – przez którą wkrótce potem zmarł, a raczej w takim przypadku został zamordowany. Chodzi o projekt Blue Beam.

Projekt zakłada zniszczenie wszystkich istniejących religii, by zastąpić ją jedną, ogólnoziemską religią oraz przejęcie oficjalnie władzy nad światem przez jedną grupę. Aby tego dokonać, ma zostać upozorowany atak… kosmitów.

Zdaniem Serge Monast’a, NASA i ONZ mają wprowadzić jedną religię opartą na nurcie New Age. Monast wprost uważał, że będzie to religia „z antychrystem na czele”. Rzekomą inwazję kosmitów zaś określał jako „technologiczna symulacja ponownego przyjścia Chrystusa”.

Inwazja kosmitów i spowodowane wielkie zniszczenia nie tylko przez użycie broni, ale również sterowanych w jakiś sposób kataklizmów, według publikacji kanadyjskiego dziennikarza, miała doprowadzić do tego, że ludzkość zacznie szukać jakiegoś ratunku. Rządy i ich armie mają nie być w stanie poradzić sobie ze zniszczeniami.

Wówczas ma objawić się coś w rodzaju „mesjasza”, który odeprze atak kosmitów w sposób skuteczny i zapewni ludzkości i naszej planecie bezpieczeństwo. W rzeczywistości ma to być albo tylko marionetka albo wręcz symulacja, którą będzie kontrolowała bliżej nieokreślona grupa.

Następnie zaś nowy „mesjasz” ma zażądać oddawania sobie boskiej czci i wierności jednemu rządowi, który w ten sposób uzyska władzę nad światem.

Byłaby to zapewne jedna z wielu tzw. teorii spiskowych, gdyby nie fakt, że Serge Monast krótko po opublikowaniu swoich teorii zmarł. Stało się to nazajutrz po aresztowaniu go.

Dziennikarz trafił do aresztu 5 grudnia 1996 roku. Nazajutrz zmarł na atak serca. Przypadek?

dj

interia.pl / akademiaducha.pl / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne/fot. unsplash.com / pixabay / YT/CNBC Television (kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *