Jewgienij Prigożyn Źródło: YouTube

Czy to możliwe, że Jewgienij Prigożyn żyje? Rosyjski politolog Walerij Sołowiej twierdzi, że szef Grupy Wagnera ukrywa się na karaibskiej wyspie.

Jewgienij Prigożyn, szef Grupy Wagnera, czyli najemniczej armii, która wspiera Federację Rosyjską w inwazji na Ukrainie, zginął w katastrofie lotniczej.

Istnieje wiele przesłanek, by sądzić, iż katastrofa nie była przypadkiem, tylko zamachem zleconym przez Kreml. Wszystko z powodu buntu, który miał miejsce kilka tygodni temu, gdy Grupa Wagnera w tamach strajku ruszyła z Ukrainy na Moskwę, po drodze zajmując rosyjskie miasta.

Pozycja Władimira Putina została wówczas wyraźnie naruszona i wiadomo było, że rosyjski prezydent będzie chciał zemsty.

Prigożyn żyje? Czy ukrywa się na karaibskiej wyspie?

Były profesor Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych Walerij Sołowiej uważa, iż Jewgienij Prigożyn wcale nie umarł.

Jak informuje informuje serwis dailymail.co.uk, zdaniem politologa na pokładzie maszyny leciał sobowtór wojskowego.

– Po pierwsze, samolot, którym miał lecieć Jewgienij Prigożyn, został zestrzelony przez rosyjski system obrony powietrznej – mówi Sołowiej.

Zdaniem politologa to był zamach, a Moskwa dodatkowo kłamie ws. badań DNA. Według niego na pokładzie rozbitej maszyny nie było Prigożyna.

– Na pokładzie nie doszło do eksplozji. Został zestrzelony z zewnątrz. Samego Prigożyna nie było na pokładzie. Zamiast niego leciał jego sobowtór. Swoją drogą, Władimir Putin doskonale o tym wie – twierdzi profesor.

Politolog uważa, że doszło do porozumienia pomiędzy Putinem, Prigożynem a Nikołajem Petruszewem, czyli szefem Rady Bezpieczeństwa Rosji.

– Opracowali „sztuczkę”, którą obserwowaliśmy – powiedział serwisowi dailymail.co.uk Sołowiej. – Kluczowi dowódcy Wagnera zginęli, a Jewgienij Prigożyn pozostał żywy i ma się dobrze – dodał.

Zdaniem profesor politologii Jewgienij Prigożyn ma się ukrywać na karaibskiej wyspie – należącej do Wenezueli Margaricie.

Sołowiej twierdzi, że szef Grupy Wagnera powróci do Rosji po śmierci Putina.

– Putin jest chorowity i zdaniem lekarzy może nie przeżyć jesieni – twierdzi profesor.

SJ

dailymail.co.uk

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *