Pixabay

Sumerowie to jedna z najstarszych cywilizacji, jakie zamieszkiwały w przeszłości Ziemię. Ich dokonania wciąż pozostają w dużej mierze nieznane. Okazuje się jednak, że mogli oni mieć wiedzę dotyczącą planety Nibiru.

Sumerowie to starożytny lud nieznanego pochodzenia, który stworzył cywilizację na terenie południowej Mezopotamii. Miało to miejsce w II połowie IV tysiąclecia przed Chrystusem.

Zdaniem Sumerów istniała cywilizacja pozaziemska, którą określali mianem Anunnaki. Istoty te miały zamieszkiwać tajemniczą planetę Nibiru.

Jak wyglądali Anunnaki? Otóż miały to być istoty o wzroście do nawet 4 metrów i cechować się bardzo długą żywotnością. Anunnaki mieli przybyć na Ziemię w celu wybudowania tutaj bazy.

Anunnaki mieli początkowo poważny problem z wydobywaniem złota. W końcu udało im się zbudować pierwsze kopalnie tego kruszcu w Afryce, niedaleko Madagaskaru.

Po pewnym czasie Anunnaki, którzy byli zatrudnieni w kopalniach i podlegali Enlilowi – bratu Enki, zbuntowali się. Wówczas kosmiczni naukowcy postanowili wykorzystać inżynierię genetyczną do stworzenia nowej istoty – człowieka.

Doszło do tego ok. 300 tys. lat temu. Co ciekawe, ludzie mieli z wielką radością służyć swoim stwórcom. Podziwiali ich m.in. za „oko umieszczone bardzo wysoko, które widzi wszystko, co dzieje się na Ziemi”.

W pewnym momencie Enlil otrzymał rozkaz zniszczenia ludzkości, aby nie zakłócać naturalnego rozwoju Ziemi. Rasę ludzką uratował jednak Enka, który uznał, że ludzie zasługują na prawo do życia.

Stanowisko to nie spodobało się Enlilowi, który poddał sprawę pod rozstrzygnięcie rady najmądrzejszych. Gremium to zdecydowało o uratowaniu ludzkości.

Czy Sumerowie znali prawdę o Anunnaki i planecie Nibiru? Pewnie nigdy się tego nie dowiemy, jednakże historia ta jest warta dalszego zgłębiania.

PS

innemedium.pl / tymzyjesz.pl

Foto ilustracyjne: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *