YouTube / Kosmiczne Opowieści

Kryształowa czaszka to artefakt znany z filmu o przygodach Indiany Jonesa. Okazuje się jednak, że istnieje ona naprawdę. Czym jest w rzeczywistości?

Kryształowa czaszka została odnaleziona na początku XX w. przez brytyjską podróżniczkę, Annę Mitchell-Hedges. Dokonała ona znaleziska w Belize, podczas wizyty w ruinach pozostawionych przez Majów.

Od dawna wiadomo, że cywilizacje wywodzące się z Ameryki były bardzo zaawansowane. Ich przedstawiciele wykonywali np. operacje czaszki.

Na pierwszy rzut oka kobieta stwierdziła, że jej odkrycie jest niezwykłe. Z czaszki bowiem dobiegał jasny blask, który wydobywał się jakby z jej wnętrza.

Mitchell-Hedges zabrała tajemniczy artefakt do Anglii, aby zbadać go bliżej. Okazało się, że czaszka została wyrzeźbiona z jednego kawałka kryształu kwarcowego.

Nie trudno się więc domyślić, że tego typu obróbka wymagała zaawansowanej technologii. Pojawia się zatem pytanie, w jaki sposób Majowi byli w stanie tego dokonać.

W 2007 r. znalezisko Anny Mitchell-Hedges zostało sprzedane prywatnemu kolekcjonerowi. Ten ukrył swój nabytek w bezpiecznym miejscu, aby ochronić go przed osobami postronnymi.

Zdaniem niektórych kryształowa czaszka ma niezwykłą moc. Może ona otworzyć umysł na przepowiednie. Istnieją również świadectwa osób, które dokonały przemiany swojego życia po kontakcie z tym tajemniczym artefaktem.

Niektórzy badacze twierdzą, że kryształowa czaszka znaleziona przez Annę Mitchell-Hedges nie jest jedyną. Mają być one rozsiane po całej Ziemi, a każda z nich ma mieć inne właściwości.

Czy faktycznie tak jest, pewnie nigdy się nie dowiemy. Pewne jest jednak, że na świecie wciąż istnieją zjawiska, które zaskakują człowieka.

PS

innemedium.pl / tymzyjesz.pl

Foto: print screen z YouTube / Kosmiczne Opowieści

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *