fot. YT/tagentv

O. Czesław Klimuszko to franciszkanin, który zasłynął jako skuteczny zielarz oraz wizjoner. Ci, którzy wierzą w wizje zakonnika zwracają uwagę, że nie tylko przewidział wybór papieża-Polaka Jana Pawła II na stolicę piotrową, ale ujrzał też III wojnę światową. O ile Europa mocno przez nią ucierpi, tak Polska poniesie stosunkowo niewielkie straty.

Znany zielarz

O. Klimuszko to franciszkanin, który urodził się pod zaborem rosyjskim. Wstąpił do franciszkanów, gdzie oddał się zielarstwu. Pomógł bezinteresownie wielu ludziom. Wśród nich byli tacy, na których lekarze „postawili krzyżyk”. Co ciekawe, do dnia dzisiejszego pozostaje, skąd o. Czesław Klimuszko posiadał swoją wiedzę. Nie miał bowiem żadnego wykształcenia w tym zakresie.

Mimo tego franciszkanin cieszył się wielką popularnością ludzi w czasach PRL-u. Jego sława urosła na tyle, że kilkukrotnie zmieniał miejsce swojej posługi i starał się ukryć swoją tożsamość – zarówno przed ludźmi jak i komunistycznymi służbami. Do dnia dzisiejszego zioła ojca Klimuszko cieszą się dużym zainteresowaniem i mieszanki na podstawie jego receptur są dostępne do zakupu w wielu sklepach internetowych.

III wojna światowa wg o. Klimuszki

Ponadto franciszkanin zasłynął jako wizjoner. Wielu uważa, że przewidział wybór Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II czy też wielką imigrację do Europy z krajów islamskich. O. Czesław Klimuszko miał mieć także wizję III wojny światowej.

– Wojna wybuchnie na Południu wtedy, kiedy zawarte będą wszystkie traktaty i będzie otrąbiony trwał pokój. Potem rakiety pomkną nad oceanem, skrzyżują się z innymi, spadną w wody morza, obudzą bestie. Ona się dźwignie z dna. Piersią napędzi ogromne fale. Widziałem transatlantyki wznoszone jak łupinki… Ta góra wodna stanie ku Europie – relacjonował o. Klimuszko.

– Nowy potop! Zadławi się w Gibraltarze! Wychlupnie do środka Hiszpanii! Wleje się na Saharę, zatopi włoski but, aż po rzekę Pad. Zniknie pod wodą Rzym ze wszystkimi muzeami, z całą cudowną architekturą – przepowiadał zakonnik.

Polska w III wojnie światowej

W swojej wizji ujrzał też los, który ma spotkać Polskę. Jak ocenił, nasz kraj miał wyjść z tej wojny „nienajgorzej”.

– Może pięć, może dziesięć procent jest skazane. Wiem, że to dużo, że to już miliony, ale Francja i Niemcy utracą więcej. Italia najwięcej ucierpi. To Europę naprawdę zjednoczy. Ubóstwo zbliża – przekonywał franciszkanin o. Czesław Klimuszko.

Kim był o. Czesław Klimuszko?

Czesław Klimuszko urodził się 23 sierpnia 1905 roku w Nierośnie. Dziś jest to województwo podlaskie, powiat sokólski. Wówczas był to teren Rosji.

W wieku 20 lat Czesław Klimuszko wstąpił do franciszkanów, a konkretniej do zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych we Lwowie. Rok później złożył śluby wieczyste, zaś w 1934 roku przyjął święcenia kapłańskie w Krakowie.

Gdy wybuchła II wojna światowa, o. Klimuszko przebywał w Warszawie. Uciekł do Kalisza, gdzie aresztowało go Gestapo. Został później uwolniony, ale pozostał pod dozorem niemieckiej policji.

Zakonnik zmarł 25 sierpnia 1980 roku w Elblągu.

dj

fakt.pl / tymzyjesz.pl

fot. YT/tagentv

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *