fot. Fb/AuroraHunter

Todd Salata, fotograf, który polował na zorze polarne na Alasce przypadkiem sfotografował niezwykłe zjawisko na niebie. Tajemniczy wir zajął jego uwagę. Jak się okazuje, że zjawisko już wcześniej było dostrzegane, a teorie dotyczące tego, czym jest wahają się od manifestacji pozaziemskiej cywilizacji do technologii Elona Muska.

Wczesnym rankiem 15 kwietnia Salata wykonał zdjęcie, które szybko obiegło sieć. Widzimy na nim wznoszący się w górę niebieski wir.

– To było pierwsze! Oświetlony wir na niebie przepływa przez zorzę polarną nad Tamą Donnela koło Delta Junction na Alasce – opisał na Facebooku profili AuroraHunter udostępniając zdjęcie.

Co jest tego powodem? Nietrudno znaleźć opinie, że to manifestacja pozaziemskiej cywilizacji. Zdaniem zwolenników teorii o kosmitach, wir był efektem uruchomienia napędu kosmitów lub innych skutkiem jakiejś pozaziemskiej technologii.

Jest też jednak bardziej „przyziemna” interpretacja tego zjawiska. Powodem może być Elon Musk.

Kilka godzin wcześniej należąca do miliardera firma SpaceX wystrzeliła z Bazy Sił Kosmicznych Vanderberg w Kalifornii dwustopniową rakietę Falcon 9. W ramach misji Transporter-7 wynosiła na orbitę ziemską całe mrowie satelitów.

Krótko po starcie rakiety, odłączył się jej pierwszy człon. Został on odzyskany przez SpaceX. Drugi człon kontynuował podróż, aż rozpoczął lot powrotny na naszą planetę.

Według „Science Alert”, trajektoria lotu przypominała spiralę. Z kolei wypuszczane do górnych warstw atmosfery przez maszynę resztki paliwa mogły utworzyć małe, odbijające światło kryształki. Ponadto podobne wiry mają pojawiać się na niebie przy startach rakiet już od jakiegoś czasu.

SpaceX nie zabrało głosu w sprawie świecącego wiru na alaskańskim niebie. Media przypominają jednak, że podobna sytuacja miała miejsce w lutym tego roku. Astronomowie Teleskopu Subaru na Hawajach zauważyli tajemniczy wir na niebie. Wówczas uznano, że jest to związane z wojskowym satelitą Sił Kosmicznych USA wyniesionym na orbitę przez SpaceX.

Wygląda więc na to, że pochodzenie świetlistego wiru na niebie jest całkowicie ziemskie. Choć teoria o kosmitach brzmi ciekawiej.

dj

o2.pl

fot. Fb/AuroraHunter

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *