Pixabay

Projekt Majestic 12 od dawna fascynuje ludzi na całym świecie. Badacze teorii spiskowych uważają, że pod tą nazwą kryje się tajny komitet naukowców, liderów wojskowych i urzędników rządowych, który został utworzony w 1947 r. przez prezydenta USA Harry’ego S. Trumana.

W 1984 r. pomiędzy ufologami rzekomo wyciekły dokumenty rządu USA dotyczące kontaktów z kosmitami. Ujawnił je brytyjski ufolog Timothy Good w 1987 r., który stwierdził, że pochodzą one z lat 50. XX w. Miały one dotyczyć m.in. tuszowania okoliczności katastrofy z Roswell.

Inne kwestie, jakie zostały omówione w dokumentach, to wykorzystanie odzyskanej technologii obcej oraz sposób, w jaki USA powinny wchodzić w interakcje z przedstawicielami obcych cywilizacji. Ufolodzy nie mieli wątpliwości, że odpowiedzialność za ukrycie materiałów spoczywa na amerykańskich urzędnikach.

Niemniej jednak w środowisku ufologów krążyły opinie, że ujawnione dokumenty są fałszywe. Z kolei niektórzy, jak np. Richard Doty, twierdzili, że historia MJ-12 jest prawdziwa. Miała ona dotyczyć istnienia małych, szarych humanoidów z systemu gwiazd Zeta Reticuli.

Jak zareagowały amerykańskie władze? Otóż FBI i Biuro Specjalnych Dochodzeń Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych uznały dokumenty za fałszywe.

Warto dodać, że FBI podjęło nawet śledztwo w sprawie. Zakończyło się ono uznaniem zebranego materiału za nieprawdziwy.

Niektórzy ufologowie jak np. Linda Moulton Howe i Stanton T. Friedman w dalszym ciągu wierzą w autentyczność dokumentów pochodzących z Projektu Majestic 12. Ich zdaniem politycy robią wszystko, aby społeczeństwo nie poznało prawdy.

Z kolei dziennikarz Howard Blum podkreślił, że sama nazwa Projekt Majestic 12 pojawiła się wcześniej niż dokumenty. Ma z tego wynikać, że są one fałszywe.

Istnieje również inna teoria, którą wyznaje Bill Moore. Otóż jego zdaniem celem Projektu Majestic 12 było odwrócenie uwagi opinii publicznej od tajnych projektów wojskowych amerykańskiej armii.

Projekt Majestic 12 z całą pewnością wzbudza emocje wśród ufologów. Najprawdopodobniej nigdy nie poznamy prawdy na jego temat.

PS

innemedium.pl

Foto ilustracyjne: Pixabay

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *