ŻydziŻydzi Fot. Pexels

Bardzo popularna teoria spiskowa mówi, że za tak naprawdę zakulisowo za sznurki na świecie pociągają Żydzi. Takie przekonanie jest szczególnie mocne również w Polsce w niektórych środowiskach. Wielu może się jednak zdziwić, że w Izraelu wielu Żydów obawia się, że w ich państwie potajemnie rządzą m.in. Polacy.

Skąd taka teoria spiskowa w Izraelu? Otóż ogromna większość obywateli tego państwa położonego w Palestynie przybyła na obecne tereny Izraela z Europy.

Żydzi dostali „swoje” państwo po II wojnie światowej. Z jednej strony trudno się dziwić takiej rekompensacie, gdy ma się świadomość tragedii holokaustu, a z drugiej strony Żydzi nie przyjechali oczywiście na tereny niezamieszkane i stąd obecne problemy w Ziemi Świętej.

Nie o tym jednak jest ten artykuł. Otóż siłą rzeczy wiele osób, w tym przedstawicieli izraelskich elit, ma korzenie wywodzące się na kilka pokoleń wstecz z Europy Środkowej.

I tak na przykład Benjamin Natanyahu, którego prawdziwe nazwisko brzmi Milejkowski, ma przodków wywodzących się z Polski.

Tak samo Jo’aw Gallant – dowódca izraelskich sił wojskowych – również jest z pochodzenia „Polakiem”.

Poza tym wśród izraelskich elit znajdziemy wielu Rumunów czy Węgrów.

No i z tego właśnie powodu niektórzy Izraelczycy obawiają się, że w rzeczywistości rządzi nimi spisek Polaków i innych przedstawicieli narodów Europy Środkowej.

Oczywiście, patrząc na to, że Polacy nie potrafią ogarnąć swojego własnego bajzlu państwowego, trudno uwierzyć, że pociągają za sznurki w Izraelu, ale jednak niektórzy Żydzi w to wierzą.

SJ

X

Fot. Pexels / Canva

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

One thought on “Nie uwierzycie, ale w Izraelu są Żydzi, którzy sądzą, że rządzi nimi spisek Polaków [VIDEO]”
  1. „Żydzi nie przyjechali oczywiście na tereny niezamieszkane i stąd obecne problemy w Ziemi Świętej” – nie żeby coś, ale to ludność arabska nie przybyła na tereny niezamieszkane podczas islamskiego podboju Lewantu w VII wieku n.e., gdzie Żydzi i ich przodkowie byli tam wtedy obecni już od jakichś 2000 lat, a od ok. X wieku p.n.e. rozwijała się tam państwowość żydowska xP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *