Pixabay

Chronowizor to bez wątpienia jedna z największych tajemnic Watykanu. To niezwykłe urządzenie ma rzekomo pozwalać na fotografowanie przeszłości i przyszłości. Czy istnieje ono naprawdę?

Wokół Watykanu od lat krąży wiele tajemnic, które rozbudzają wyobraźnię ludzi na całym świecie. Jedną z nich jest właśnie chronowizor.

Historia tego urządzenia ma sięgać lat 60. XX w. Wówczas to o. François Brunet spotkał ks. Pellegrino Ernettiego, który był z wykształcenia fizykiem. Rozpoczęli oni rozmowę o religii i nauce, podczas której Ernetti przyznał, że wehikuł czasu istnieje naprawdę i znajduje się w Watykanie.

Chronowizor, o którym mowa, miał powstać w bardzo konkretnym celu. Mianowicie było nim obserwowanie wydarzeń opisanych w Biblii.

Urządzenie to, według opisu Ernettiego, jest dużą szafką, w której znajdują się katody, tarcze, dźwignie oraz anteny. Do jego budowy użyte zostały także stopy metali szlachetnych.

Zdaniem Ernettiego za pomocą chronowizora sfotografowane zostały takie wydarzenia jak zniszczenie Sodomy i Gomory, Ostatnia Wieczerza, a także ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa. Uzyskane w ten sposób obrazy nie zostały jednak ujawnione opinii publicznej. Co więcej, sam duchowny miał zostać zobowiązany do zachowania tajemnicy na temat urządzenia.

Dlaczego świat nigdy nie poznał prawdy o chronowizorze? Otóż papież Pius XII miał uznać to urządzenie za zbyt niebezpieczne dla ludzkości.

Papież zagroził nawet, że jeśli ktoś złamie tajemnicę, zostanie obłożony ekskomuniką. Nic więc dziwnego, że nikt – poza Ernettim – nie odważył się wypowiadać na temat chronowizora.

Co jednak ciekawe, we włoskim czasopiśmie La Domenica del Corriere z maja 1972 r. został opublikowany artykuł pod tytułem „Wreszcie wynaleziono maszynę fotografującą przeszłość”. W piśmie zamieszono nawet „fotografię” Jezusa, która miała zostać wykonana podczas Jego ukrzyżowania.

Czy chronowizor faktycznie istnieje? Być może nigdy się tego nie dowiemy, jednakże liczne spekulacje na ten temat powodują, że coraz więcej ludzi na świecie interesuje się tym tematem.

PS

innemedium.pl / tymzyjesz.pl

foto ilustracyjne: Pixabay

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *