Antoni Macierewicz Źródło: YouTubeAntoni Macierewicz Źródło: YouTube

Marszałek senior Sejmu Antoni Macierewicz poinformował na antenie radiowej Jedynki, że podkomisja smoleńska przekaże prokuraturze nowe materiały. Ma z nich wynikać, że w Smoleńsku doszło do zamachu.

Zawiadomienie liczy 1,5 tys. stron, zawiera 17 załączników. Antoni Macierewicz mówił na antenie Polskiego Radia, że z analizy wynika, iż katastrofa smoleńska została spowodowana przez Rosjan i w rzeczywistości doszło do zamachu.

Katastrofa smoleńska. Macierewicz mówi o zamachu

– To ok. 800 stron precyzyjnej analizy wskazującej, jak bardzo służby rosyjskie interweniowały w sprawy polskie, w jak dużym stopniu uzależniały od siebie media i poszczególnych polityków – powiedział marszałek senior.

Macierewicz przekonywał, że katastrofa smoleńska musi być zbadana przez międzynarodowe podmioty. Na pytanie o to, kto miałby stać za rzekomym zamachem, polityk stwierdził, że „szerzej będziemy mogli o tym mówić, kiedy przekażemy materiały prokuraturze”.

Materiały, które komisja smoleńska udostępni prokuraturze, zostaną opublikowana we wtorek. – To jest kwestia normalnego działania wobec opinii publicznej, która ma prawo przecież wiedzieć, w tak ważnej dla całego narodu i państwa polskiego sprawie znać wszystko, co może być przekazane publicznie. Taki komunikat zostanie przekazany we wtorek. Nie tylko, że jest wniosek złożony, ale to, co będzie można na ten temat powiedzieć tak, żeby prokuratura miała pewność, że wszystkie formalne rzeczy zostały zrealizowane zgodnie z prawem – powiedział Macierewicz.

– Nie może trwać taka sytuacja, w której dysponujemy dowodami o zamachu i nie ma postępowania w sprawie tego straszliwego aktu. Dlatego komisja przygotowała wniosek do prokuratury o podjęcie badania nie tylko katastrofy, ale także zamachu skierowanego przeciwko prezydentowi Rzeczypospolitej – mówił polityk.

SJ

Radiowa Jedynka

Fot. YouTube / Janusz Jaskółka

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *