fot. ilustracyjne/fot. unsplash.com / pixabay (kolaż TZ)

Niektórzy mogli z przymrużeniem oka patrzeć na zapowiedź srogiej zimy ze strony bacy z Kościeliska. Jednak kolejne znaki wskazują, że może czekać nas sroga zima. Leśnicy z Bieszczad również obawiają się ogromnych mrozów po obejrzeniu niedźwiedzia.

Zimy ostatnio nie są tak srogie, jak kiedyś. Jak jednak wiemy, baca z Kościeliska ostrzega, że tym razem może być wyjątkowo mroźno. TUTAJ więcej informacji na ten temat.

Jeśli jedna jeden baca to za mało, to należy wiedzieć, że srogą zimę zapowiadają również bieszczadzcy leśnicy. Wszystko przez niedźwiedzia.

Właściwie to niedźwiedź jest tutaj zapowiedzią, a leśnicy tylko niejako „przetłumaczyli” ją na język ludzki. Co ciekawe, chodzi o nagranie sprzed prawie dwóch miesięcy.

Nadleśnictwo Baligród 28 sierpnia zamieściło na swoim facebookowym profilu nagranie z nocy. Jest na nim niedźwiedź, który grzebie w ziemi. Jak się okazuje, dla wielu jest to bardzo precyzyjna długoterminowa prognoza pogody.

– Zgodnie z bieszczadzkim powiedzieniem, będzie sroga zima, skoro w sierpniu niedźwiedzie wygrzebują nowe gawry – napisano na profilu nadleśnictwa.

Gawry to miejsca snu zimowego niedźwiedzi. Przychodzą w nim również na świat małe niedźwiadki.

Zwykle gawry są wygrzebywane w niedostępnych miejscach i dobrze ukryte. Są to np. stare drzewa lub jaskinie.

Baca i niedźwiedź wskazują więc, że czeka nas wielki chłód. Czy faktycznie będzie to zima stulecia? Zobaczymy! Nikt jednak nie będzie mógł powiedzieć, że nie został ostrzeżony…

dj

interia.pl / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne/fot. unsplash.com / pixabay (kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *