fot. ilustracyjne/fot. Pixabay/Davide De Martin/skyfactory.org/ESA/ESO/NASA FITS Liberator/MesserWoland/CC BY-SA 3.0/Renê Millon/CC BY-SA 4.0/Wiki (kolaż TZ)

Zwolennicy teorii o kosmitach, którzy mieli nawiedzać Ziemię w starożytności czy w prahistorii wskazują, że jednym z regionów we wszechświecie, z którego mogli do nas dotrzeć, jest Pas Oriona. Rzeczywiście wiele wskazuje, że jeśli teoria o kosmitach zostałaby kiedyś potwierdzona, to ten właśnie gwiazdozbiór może być swoistą bazą wypadową obcych.

Pas Oriona i kosmici

Pas Oriona to trzy jasne gwiazdy z gwiazdozbioru Oriona. Są to błękitne nadolbrzymy, z czego jedna z nich – Alnitak – to gwiazda potrójna. Znajduje się stosunkowo blisko naszej planety, bo „zaledwie” 817 lat świetlnych.

Druga gwiazda z Pasa Oriona to Alnilam, która znajduje się 1342 lata świetlne od nas. Trzecia z nich to Mintaka, gwiazda wielokrotna. Od Ziemi dzieli ją 916 lat świetlnych.

Dlaczego akurat ten gwiazdozbiór cieszy się takim zainteresowaniem miłośników teorii o starożytnych kosmitach? Z powodu układu starożytnych budowli. W 1994 roku Robert Bauval stwierdził, że piramidy w Gizie odzwierciedlają układ wspomnianych trzech gwiazd.

Układ gwiazd i piramidy na świecie

W środowisku naukowym wybuchła niemała awantura, zaś teorię skrytykowano. Ta jednak zaczęła krążyć. Jak się okazało, nie tylko piramidy w Gizie mogły pasować w okresie ich budowania do układu gwiazd z Pasa Oriona. Okazało się, że ta teoria pasuje także do starożytnego kompleksu Teotihuacan w Meksyku. Budynki są niemal idealnie tak samo ustawione, jak piramidy w Gizie i wspomniany już Pas Oriona. Co ciekawe, według azteckiej mitologii, około 3 tys. lat przed Chrystusem bogowie mieli zstąpić z nieba na ziemię i wybudować kompleks Teotihuacan.

Zwolennicy teorii o starożytnych kosmitach uważają, że ówcześni ludzie nie rozumieli, czym jest pozaziemska cywilizacja oraz ich statki kosmiczne. Tak powstać miał mit o bogach, którymi w rzeczywistości miała być zaawansowana technologicznie cywilizacja z innej planety.

Podobieństw z układem Pasa Oriona doszukiwać się można także w chińskim kompleksie piramid w Xi’an. Tej teorii stanowczo popularności dodał fakt, że z nieznanych do dnia dzisiejszego przyczyn rząd chiński ukrywał odkrycie tego kompleksu. Piramidy powstały około 4,5 tys. lat przed Chrystusem.

Czy łatwo dostrzec UFO?

Miłośnicy tematu UFO podkreślają, że tak naprawdę nietrudno jest dostrzec dziwne, niewytłumaczalne znaki na niebie. Wystarczy poświęcić na to trochę czasu, szczególnie w porze nocnej.

Na wielu grupach tematycznych można rzeczywiście znaleźć ciekawe nagrania, które – jeśli nie zostały zmontowane – trudno wytłumaczyć. I z pewnością nie są to satelity czy meteoryty.

Można samodzielnie się o tym przekonać, obserwując niebo z dala od miasta, gdzie polucja świetlna jest znacznie niższa, a niebo obserwować można w jego pełnej okazałości. Z pewnością też w zaobserwowaniu ewentualnych nietypowych zjawisk pomoże teleskop, których szeroki wybór można znaleźć TUTAJ.

dj

innemedium.pl / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay/Davide De Martin/skyfactory.org/ESA/ESO/NASA FITS Liberator/MesserWoland/CC BY-SA 3.0/Renê Millon/CC BY-SA 4.0/Wiki (kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *