Pixabay

Kwestia pozaziemskich cywilizacji od lat wzbudza wielkie emocje. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się świadectwa osób, które były w kosmosie. Czy zatem istnieje możliwość, że radzieccy kosmonauci widzieli UFO?

Podczas misji statku kosmicznego Salut-6, która miała miejsce w latach 80. XX w., radziecki kosmonauta Władimir Kowalenok zameldował o tajemniczym obiekcie. Mężczyzna dostrzegł go przez okno w trakcie lotu.

Co zobaczył Rosjanin? Otóż jak wówczas stwierdził, ujrzał obiekt o eliptycznym kształcie, który wykazywał się niezwykłą zwrotnością. To jednak nie wszystko, albowiem obiekt ten przekształcił się w świetlistą kulą, wokół której zaczęły krążyć podobne mu kule.

Nie jest to jedyna obserwacja UFO dokonana przez Rosjan. Mianowicie Giennadij Strekałow, będący członkiem załogi stacji kosmicznej Mir, zauważył pewnego razu coś, co swoim wyglądem przypominało dekorację choinkową.

Kosmonauta ten chciał uchwycić ten widok za pomocą kamery. Nagranie jednak nie udało się dokonać.

Co na temat tych obserwacji mówią naukowcy? Otóż przede wszystkim podchodzą oni bardzo sceptycznie do wszelkich rewelacji dotyczących UFO.

Według specjalistów to, co widzieli radzieccy kosmonauci, mogło być spowodowane jakiegoś rodzaju anomalią atmosferyczną, a nawet awarią techniczną. Wynika to z bardzo prostej rzeczy. Mianowicie naukowcy chcą znaleźć logiczne wytłumaczenie zaobserwowanych zjawisk, a emocjonalne podejście jest tutaj zdecydowanie niewskazane.

Warto również dodać, że obserwacje UFO dokonywane były również przez przedstawicieli innych nacji. Dochodziło do nich także w atmosferze ziemskiej, np. podczas lotów pasażerskich.

Dyskusja na temat istnienia UFO z całą pewnością będzie w dalszym ciągu trwać. Zresztą Amerykanie zamierzają otworzyć swoje archiwa, co jeszcze podgrzeje atmosferę wokół tego problemu.

Czy doczekamy się jednak oficjalnego stanowiska potwierdzającego istnienie obcej cywilizacji? Trudno powiedzieć, ponieważ naukowcy tłumaczą zwykle obserwowane zjawiska w zdecydowanie bardziej przyziemny sposób.

PS

innemedium.pl / tymzyjesz.pl

Foto ilustracyjne: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *