Marzenie o lataniu towarzyszyło człowiekowi od dawna. Oficjalnie spełniło się ono dopiero w XVIII w. wraz z pojawieniem się balonów. Tymczasem istnieją poważne poszlaki, że loty odbywały się już w starożytnych Indiach.

Starożytność wciąż skrywa przed nami wiele tajemnic. Szczególnie cywilizacje Wschodu pozostają niezbadane, a w szczególności Indie i Chiny.

Źródłem informacji o starożytnych Indiach są przede wszystkim wedyjskie teksty oraz sanskryckie rękopisy. Można w nich znaleźć fragmenty dotyczące tzw. vimanów.

Czym są vimany? Otóż wedle antycznych przekazów to niebiańskie statki, które nie tylko unosiły się nad ziemią, ale też pozwalały na odbywanie podróży kosmicznych.

W Internecie można znaleźć przykłady vimanów. Niektóre z nich przypominają współczesne samoloty odrzutowe, co świadczy o tym, że ich twórcy znali zasady awioniki i aerodynamiki.

W jaki sposób vimany były wprawiane w ruch? Z opisów wynika, że były one wyposażone w złożony mechanizm, na który składały się m.in. rtęć i specjalne grzejniki. Wytwarzał on wir, który unosił pojazdy i pozwalał im się przemieszczać.

Co ciekawe, podobne opisy można znaleźć w książce E. Bławatskiej pod tytułem „Tajemna doktryna”. Autorka wskazała, że takie statki budowali również mieszkańcy Atlantydy.

Niektórzy badacze twierdzą nawet, że starożytni mieli wiedzę dotyczącą neutralizowania siły grawitacji. Miało to stanowić sposób na oderwanie pojazdów od ziemi.

Warto zwrócić uwagę, że vimany mogły służyć nie tylko do podróży. Za ich pomocą można by również transportować materiały służące do tworzenia najwspanialszych starożytnych budowli.

Jeżeli w starożytności faktycznie korzystano z vimanów, było to osiągnięcie na niezwykłą skalę. Obecnie wielu naukowców prowadzi badania nad napędem antygrawitacyjnym, ale nie przynoszą one spodziewanych rezultatów.

PS

innemedium.pl / tymzyjesz.pl

Foto: print screen z YouTube / Kosmiczne Opowieści

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *